Piłka kobieca

Zmiany w sztabie drugoligowych “Włókniarek”

Kilka zmian w sztabie szkoleniowym zaszło w drużynie kobiecej Włókniarza Białystok. Do zmian doszło na stanowisku trenera, asystenta i trenera bramkarzy.

Nowym szkoleniowcem zespołu został Karol Sipko.

Karol Sipko (fot. Włókniarz Białystok)

Szkoleniowiec Włókniarza przeszedł wszystkie szczeble szkolenia w MOSP-ie Białystok. Jego pierwszym trenerem był Mirosław Dymek z którym świętował vice mistrzostwo Polski juniorów. Podczas swojej przygody z piłką grał na szczeblu 3 i 4 ligi w klubach Sokół Sokółka, Supraślanka Supraśl, Pogoń Łapy oraz Puszcza Hajnówka. Z naszym klubem związany od kwietnia 2018 r., aktualnie z sukcesami prowadzi drużynę orlika i orliczek. Trener z licencją UEFA B.”tak klub przybliża sylwetkę trenera.

Tomasz Chludziński (fot. Włókniarz Białystok)

Asystentem Karola Sipko został Tomasz Chludziński, czyli wychowanek ŁKS-u Łomża. W swojej przygodzie z piłką seniorską występował na poziomie 2 i 3 ligi. Z Włókniarzem związany od czerwca 2019 roku, aktualnie w klubie prowadzi także drużynę żaków i orlików. Trener z licencją UEFA B (w trakcie kursu UEFA A) oraz trener przygotowania motorycznego dzieci i młodzieży.

Trenerem bramkarzy został znany w środowisku Marek Szerszenowicz.

Tak trenera przedstawiają władze Włókniarza:

Absolwent Szkoły Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej, gdzie uzyskał tytuł Trenera I klasy piłki nożnej. Legitymuje się Dyplomem UEFA A, europejskiej unii piłkarskiej. Posiada 17 – letnie doświadczenie w pracy trenerskiej na różnym poziomie rozgrywkowym z różnymi kategoriami wiekowymi. Członek Wydziału Szkolenia Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. Przez 5 lat prowadził Reprezentacje Województwa Podlaskiego rocznika 1996. Uczestnik licznych szkoleń, konferencji i zagranicznych staży szkoleniowych. Od Sierpnia 2009 roku nieprzerwanie związany z Klubem Sportowym Włókniarz Białystok.

Zawodniczki Włókniarza w tym sezonie nie radzą sobie najlepiej. W 12 meczach zdobyły 4 punkty (1 zwycięstwo, 1 remis, 12 porażek). Rundę wiosenną zawodniczki 2. ligi mają zacząć 13 lub 14 marca meczem u siebie z Ząbkovią Ząbki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *