3 liga

Od soboty w całej Polsce strefa żółta. Ograniczenia co do liczby kibiców na meczach

Podczas czwartkowej konferencji Prezesa Rady Ministrów i Ministra Zdrowia ogłoszono decyzję o wprowadzeniu od najbliższej soboty obostrzeń, obowiązujących w strefach żółtych.

Oznacza to ograniczenia, związane z liczbą kibiców, którzy będą mogli wejść na stadiony. Przypomnijmy, jakie ograniczenia obowiązują w strefie żółtej, a od soboty – w całym kraju.

Podczas wydarzeń sportowych we wszystkich obiektach z miejscami przewidzianymi dla widowni (m.in. stadiony piłkarskie i żużlowe, boiska, sale i hale sportowe, baseny i inne) w powiatach oznaczonych kolorem żółtym może być zajętych nie więcej niż 25 procent miejsc przewidzianych dla publiczności. Co więcej, widzowie mają obowiązek zakrywania ust i nosa.

Od soboty nie zobaczymy już pełnych trybun podczas meczów w Podlaskiem (fot. GKS 1984 Rutki)

W powiatach oznaczonych kolorem żółtym w siłowniach, klubach i centrach fitness może przebywać 1 osoba na 7 metrów kwadratowych z zachowaniem 1,5 metrowego odstępu.

A więc już podczas meczów weekendowych w Podlaskiem nie wszyscy kibice będą mogli obejrzeć mecze swojej drużyny. Dotychczas ograniczenia obowiązywały tylko w kilku podlaskich powiatach.

Fot. GKS 1984 Rutki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *