Folklor podlaskich boisk

Od soboty w części województwa – mecze bez kibiców!

Od soboty powiat białostocki znajdzie się w czerwonej strefie, a wysokomazowiecki – w żółtej. Oznacza to ograniczenia, związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Obostrzenia dotyczące również rozgrywania meczów piłkarskich.

W strefie czerwonej, czyli w powiecie białostockim, wprowadzone zostaną następujące ograniczenia:

Wydarzenia sportowe we wszystkich obiektach z miejscami przewidzianymi dla widowni (m.in. stadiony piłkarskie i żużlowe, boiska, sale i hale sportowe, baseny i inne) w powiatach oznaczonych kolorem czerwonym odbywać się będą bez publiczności.

Puste trybuny podczas meczów w powiecie białostockim – od soboty


W powiatach oznaczonych kolorem czerwonym w siłowniach, klubach i centrach fitness może przebywać 1 osoba na 10 metrów kwadratowych z zachowaniem 1,5 metrowego odstępu.

Z kolei w powiat wysokomazowiecki znajdzie się w strefie żółtej.

Podczas wydarzeń sportowych we wszystkich obiektach z miejscami przewidzianymi dla widowni (m.in. stadiony piłkarskie i żużlowe, boiska, sale i hale sportowe, baseny i inne) w powiatach oznaczonych kolorem żółtym może być zajętych nie więcej niż 25 procent miejsc przewidzianych dla publiczności. Co więcej, widzowie mają obowiązek zakrywania ust i nosa.


W powiatach oznaczonych kolorem żółtym w siłowniach, klubach i centrach fitness może przebywać 1 osoba na 7 metrów kwadratowych z zachowaniem 1,5 metrowego odstępu.

Niektóre kluby muszą więc liczyć się z grą przy pustych trybunach.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *