Podlaska Piłka

Juniorzy

Pięć drużyn rywalizuje w juniorach starszych. Trwa… runda rewanżowa

W lidze juniora starszego w województwie podlaskim gra tylko 5 zespołów. Zajrzeliśmy do tabeli, żeby zobaczyć, który zespół ma najlepsze seniorskie zaplecze.

Zrobił to Patryk Baranowski, który na co dzień sam gra w jednej z drużyn.

Podlaska piłka nożna składa się nie tylko z drużyn seniorskich. Oprócz nich na naszych boiskach co tydzień grają młodzieżowe zespoły i to nimi w najbliższym czasie będę się zajmował. Na pierwszy ogień idą juniorzy starsi.

Jest to już ostatni etap przed piłką seniorską. Grają tam zawodnicy, którzy nie ukończyli jeszcze 19. roku życia. Niestety u nas na Podlasiu jest biednie pod względem drużyn w tej kategorii wiekowej. Mamy tylko jedną ligę i to złożoną z 5 zespołów. Było ich więcej, ale zarówno AP Talent Białystok jak i MOSP Białystok wycofały się z rozgrywek.

Według mnie do takiej sytuacji, gdzie w juniorach starszych mamy tylko 5 drużyn nie powinno dojść. Jak chcemy przygotować graczy do rozgrywek seniorskich z taką ligą? Grając nawet mecz i rewanż w jednej rundzie, mamy tylko 10 meczów na jesień, a wiosną jak jeszcze naszą ligę opuszczą dwie najlepsze drużyny, to co będzie? Liga złożona z 4 drużyn? Ci zawodnicy nie mają jak przygotować się do ligi złożonej z 16 drużyn, gdzie na tą rundę przypada 15 spotkań. Nie mówiąc już o trzecioligowych rozgrywkach, gdzie normalnie tych meczów jest 17 na rundę.

Pandemia jeszcze bardziej powiększyła ligi i nie wiadomo jak dalej będzie to wyglądać i ile drużyn będziemy mieć w poszczególnych ligach. W tej lidze, tak jak już wcześniej wspomniałem, podczas jednej rundy gramy mecze każdy z każdym + rewanż.

Chętnych do gry w juniorskich drużynach nie ma zbyt wielu. To problem, bo wiek juniora starszego jest przedsionkiem do seniorskiej piłki

W weekend zaczęły się… rewanże. W sobotę Hetman Białystok zremisował z Piastem Białystok 2:2. Co ciekawe goście od 23 minuty grali w osłabieniu, bo z boiskiem pożegnał się ich bramkarz. Po tym meczu pluć w brodę może sobie Hetman, który miał więcej z gry no i przede wszystkim mieli przewagę liczebną. Dwie głupio stracone przez nich bramki i zamiast zwycięstwa mają remis.

Do meczu na szczycie doszło w niedzielę, gdzie lider, czyli ŁKS Łomża, podejmował Olimpię Zambrów. Przed tym spotkaniem ŁKS miał komplet punktów po 5 meczach, a zespół z Zambrowa tracił do nich 3 punkty, po przegranej w bezpośrednim meczu 0:3. Na dobrą sprawę, gdyby oni wczoraj wygrali różnicą co najmniej 3 goli, ale wynikiem innymi niż 3:0 to objęłyby fotel lidera. Jednak w tym sezonie to Łomża jest tym najlepszym zespołem i już chyba mało kto wątpi jeszcze w ich awans. Wygrali oni wczorajsze spotkanie 2:0 i jeszcze bardziej oddalili się od reszty stawki. W 6 meczach, które zagrali nie stracili ani jednej bramki. To pokazuje, że na tle rywali są dużo lepszym zespołem. Co do zespołu z Zambrowa to dalej są wiceliderem, jednak każde ich potknięcie może spowodować, że to MOSiR Grajewo zajmie premiowane awansem do ligi makroregionalnej miejsce. Mają oni wprawdzie 5 punktów straty względem Olimpii, ale również mecz mniej, a więc wszystko jest jeszcze możliwe.

Dalej w tabeli plasuje się Hetman Białystok, który ma po 6 meczach 5 punktów i Piast Białystok, który zebrał 4 oczka, również w 6 spotkaniach. W najbliższej kolejce Olimpia Zambrów podejmie Hetmana Białystok, a Piast Białystok zagra u siebie z Wigrami Suwałki. Pauzuje ŁKS Łomża i MOSiR Grajewo.

1ŁKS 1926 Łomża61860028:0
2Olimpia Zambrów61240214:11
3MOSiR Grajewo5721212:9
4Hetman Białystok6512311:17
5Piast Białystok641147:28
Kolejno: miejsce, drużyna, mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bilans bramek

Patryk Baranowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.