4 liga

Ligowa sobota: Tur rozbił Wissę, Wasilków długo się bronił, ale poległ

Za nami sobotnie mecze w podlaskich ligach piłkarskich. W najciekawszym meczu 4. ligi Tur pokonał Wissę aż 4:0.

W trzeciej lidze KS Wasilków znów zszedł z boiska pokonany. Tym razem przegrał 0:2 z Legionovią Legionowo, chociaż do 77. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis. Później jednak goście zdołali dostać się do bramki Wasilkowa. Najpierw zrobił to Patryk Szeliga, w 90. minucie z karnego trafił Patryk Koziara. Legionovia została wiceliderem, a KS Wasilków zamyka ligową tabelę bez zdobyczy punktowej.

Olimpia Zambrów zagra w niedzielę z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Mecz Ruchu z Jagiellonią II przełożony został na 5 grudnia.

W czwartej lidze starcie na szczycie dla Tura Bielsk Podlaski. Podopieczni Pawła Bierżyna pewnie pokonali lidera,Wissę Szczuczyn, aż 4:0, i to Tur znalazł się na pierwszym miejscu w tabeli. Prowadzenie dla Tura dał strzałem głową Cudowski. Była 28. minuta. Kolejne gole padły dopiero w końcówce meczu – w 74. minucie do siatki Wissy piłkę wbił Michał Walczuk, cztery minuty później gola zza pola karnego zdobył Paweł Łochnicki. Dzieła dopełnił w 84. minucie Karol Kosiński, który pewnie wykorzystał jedenastkę.

Wyniki meczów 4. ligi rozegranych w sobotę i tabela ligowa do zobaczenia poniżej.

17. Sparta 1951 Szepietowo831079-21

W klasie okręgowej jeden mecz się nie odbył. KS Grabówka wygrał walkowerem starcie z Koroną Dobrzyniewo. Goście z powodów kadrowych zrezygnowali z przyjazdu na to spotkanie. W jednym z ciekawszych meczów Pomorzanka Sejny zremisowała z Rudnią Zabłudów 1:1.

Puszcza HajnówkaBocian Boćki20 września, 15:00
Pomorzanka Sejny1-1Rudnia Zabłudów19 września, 15:30
Piast BiałystokJasion Jasionówka19 września, 18:30
Orlęta CzyżewKora Korycin20 września, 14:00
Narew Choroszcz3:1Unia Ciechanowiec19 września, 17:00
Magnat Juchnowiec Kościelny0:0Czarni Czarna Białostocka19 września, 16:00
UM KrynkiHetman Tykocin20 września, 16:00
KS ŚniadowoTur II Bielsk Podlaski20 września, 16:00