Podlaska Piłka

4 liga

Burmistrz Szczuczyna: powoli myślimy o otwarciu stadionu

Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński opublikował kolejne zdjęcia z placu budowy Transgranicznego Centrum Dialogu Kultur. W ramach tej inwestycji powstanie nowoczesny stadion.

Obecnie powstaje główna ściana nośna trybuny numer 6. Na płycie głównej „lądują” kolejne warstwy ziemimówi burmistrz Kuczyński.

Prace postępują na tyle szybko, że władze miasta już myślą o otwarciu stadionu.

-Efekt końcowy zaskoczy niejedną osobę. Już myślimy nad wydarzeniem na otwarcie naszego obiektuzapowiada burmistrz Szczuczyna.

Na obiekcie mecze rozgrywać będzie czwartoligowa Wissa Szczuczyn, będąca w nowym sezonie jednym z faworytów do awansu do trzeciej ligi.

Zrealizowanie inwestycji było możliwe dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z projektu „Transgraniczne Centra Dialogu Kultur Polska-Białoruś-Ukraina”  w ramach Programu Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020. Głównym celem projektu  jest promocja różnorodności kulturowej i etnicznej Szczuczyna w Polsce, Szczuczyna na Białorusi oraz Kowla na Ukrainie. W ramach działań powstaną trzy transgraniczne centra dialogu kultur, które zajmą się organizacją wydarzeń promujących wspólną kulturę pogranicza oraz opracowana zostanie strategia rozwoju turystyki na obszarze pogranicza Polski, Białorusi oraz Ukrainy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.