Podlaska Piłka

4 liga Okręgówka

Od dziś można rozgrywać sparingi!

Wprowadzony przez rząd czwarty etap „odmrażania” sportu wprowadził możliwość współzawodnictwa sportowego. Co to oznacza dla klubów z niższych lig i drużyn młodzieżowych?

Zgodnie z zapisami znowelizowanego rozporządzenia, organizowanie wydarzeń sportowych jest dozwolone pod warunkiem, aby

w zajęciach lub wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym (z wyłączeniem pól golfowych, kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych, których nie dotyczą ograniczenia co do maksymalnej liczby osób), uczestniczyło nie więcej niż 150 uczestników, bez udziału publiczności;

Mecz piłki nożnej jest współzawodnictwem sportowym, dlatego można je organizować. Można więc również rozgrywać sparingi. Ważne jest tylko, aby nie wpuszczać na nie kibiców, a liczba uczestników (piłkarzy, sztabu szkoleniowego) nie przekroczyła 150 osób na danym obiekcie.

Join 25 other subscribers

Ponadto, jak informuje portal pilkanozna.pl, zawodnicy do tej pory nie mogli korzystać z szatni, ale wraz z nowym rozporządzeniem, które wchodzi w życie od dzisiaj, gospodarze obiektów mogą je otworzyć. Oznacza to, że zawodnik po przyjściu na trening będzie mógł już w spokoju skorzystać z klubowych obiektów, aby się przebrać i nie musi przyjeżdżać gotowym na trening. Oczywiście w tych miejscach trzeba zachować cały czas wszystkie środki ostrożności.

Co istotne, rozporządzenie weszło w życie 30 maja, a więc mecze sparingowe można rozgrywać od tej soboty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.