4 liga Okręgówka

Od dziś można rozgrywać sparingi!

Wprowadzony przez rząd czwarty etap “odmrażania” sportu wprowadził możliwość współzawodnictwa sportowego. Co to oznacza dla klubów z niższych lig i drużyn młodzieżowych?

Zgodnie z zapisami znowelizowanego rozporządzenia, organizowanie wydarzeń sportowych jest dozwolone pod warunkiem, aby

w zajęciach lub wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym (z wyłączeniem pól golfowych, kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych, których nie dotyczą ograniczenia co do maksymalnej liczby osób), uczestniczyło nie więcej niż 150 uczestników, bez udziału publiczności;

Mecz piłki nożnej jest współzawodnictwem sportowym, dlatego można je organizować. Można więc również rozgrywać sparingi. Ważne jest tylko, aby nie wpuszczać na nie kibiców, a liczba uczestników (piłkarzy, sztabu szkoleniowego) nie przekroczyła 150 osób na danym obiekcie.

Dołącz do 16 pozostałych subskrybentów

Ponadto, jak informuje portal pilkanozna.pl, zawodnicy do tej pory nie mogli korzystać z szatni, ale wraz z nowym rozporządzeniem, które wchodzi w życie od dzisiaj, gospodarze obiektów mogą je otworzyć. Oznacza to, że zawodnik po przyjściu na trening będzie mógł już w spokoju skorzystać z klubowych obiektów, aby się przebrać i nie musi przyjeżdżać gotowym na trening. Oczywiście w tych miejscach trzeba zachować cały czas wszystkie środki ostrożności.

Co istotne, rozporządzenie weszło w życie 30 maja, a więc mecze sparingowe można rozgrywać od tej soboty.

  1. Bez urazy, ale Mielnik praktycznie nie miał swego loga, używał herbu swojej miejscowości. Bardzo dobry ruch, projekt jest ok, ja…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *