Podlaska Piłka

4 liga

Piękny, nowy, wyjątkowy! Stadion w Hajnówce prawie gotowy [ZDJĘCIA]

Dobiegają końca prace związane z budową stadionu w Hajnówce. Obiekt wygląda imponująco. Zdjęcia z obiektu opublikował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce.

Budowa trwała kilkanaście miesięcy, ale zdecydowanie warto było czekać Takiego obiektu mogą zazdrościć inne miasta w Podlaskiem. Zobaczcie zdjęcia.

O pracach na nowym obiekcie opowiedział dyrektor OSiR-u Hajnówka Mirosław Awksentiuk.

Jadąc ulicą Sportową z przyjemnością można zobaczyć błękit siedzeń na trybunach i od niedawna, czystą błękitną toń nowej nawierzchni tartanowej położonej na bieżni. Pojawiają się pytania – dlaczego niebieski? A czyż nie jest przyjemny dla oczu a tak naprawdę to przecież chodzi o jakość samej bieżni a nie jej kolor. A po bieżni chodzi się wspaniale (jeszcze nie biegaliśmy) i mam nadzieję, że podobne odczucia będą mieli zawodnicy i wszyscy z niej korzystający – bo przecież oni są tu najważniejsi.

Końcowej kosmetyki wymaga boisko ze sztuczną trawą. Zawieszanie piłkochwytów oraz pielęgnacja tego elementu już się odbywa. Zmienia się również otoczenie wokół elementów infrastruktury sportowej. Nowa trawa z rolki w sposób zasadniczy zmienia wygląd całego terenu. Są już zapytania o dostępność kortów i boisk do siatkówki. Jeszcze odrobinę cierpliwości.

Największy powierzchniowo element stadionu to oczywiście boisko piłkarskie. Pomimo niezłego wyglądu wizualnego detale tego elementu infrastruktury wymagają od wykonawcy jeszcze wiele pracy. Uzupełnieniem pól do gry jest wyposażenie obiektu w monitoring, nagłośnienie i system nawadniania boiska głównego. Te elementy są również na etapie uruchamiania. Centrum dowodzenia mieści się w pomieszczeniu magazynu, nowego budynku przy kortach.

Nowa infrastruktura da nam również możliwości organizacji przedsięwzięć rekreacyjno – sportowych, zarówno tych, które były w naszym kalendarzu imprez jak i nowych. Jesteśmy otwarci na nowe propozycje i sposoby tworzenia ofert zarówno w zakresie sportu jak i biznesu, ze strony organizacji pozarządowych i podmiotów gospodarczych. Zdajemy sobie sprawę, że wspólnie możemy wyjść na przeciw oczekiwaniom szerszej grupy odbiorców, naszych mieszkańców jak i gości z kraju i zagranicy. Mamy nadzieję, że już w czerwcu będziemy mieli przyjemność zaprosić Was do obejrzenia naszego nowego „domu” od środka.

Więcej zdjęć zobaczycie na stronie osir.hajnowka.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.