3 liga 4 liga A klasa Okręgówka Piłka kobieca

Co dalej z rozgrywkami? Decyzja dopiero w maju


W środę odbyła się wideokonferencja, w której udział wzięli prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej oraz prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Obrady miały charakter konsultacyjny. Omawiano między innymi aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju i jej wpływ na rozgrywki piłkarskie prowadzone przez wojewódzkie związki, zwłaszcza seniorskie III ligi i klasy niższe, a także rozgrywki kobiece i młodzieżowe oraz mecze Pucharu Polski.

Po konsultacjach z klubami postanowiono, że decyzja o sposobie kontynuowania lub zakończenia obecnego sezonu, zostanie podjęta najpóźniej do 11 maja 2020. Po tym terminie określone zostaną szczegółowe rozwiązania dotyczące rundy wiosennej sezonu 2019/2020 roku.

Zgodnie zdecydowano, że wypracowane stanowisko będzie wspólne dla wszystkich Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. Podjęte ustalenia zostaną rekomendowane do zatwierdzenia Zarządowi PZPN.

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że sezon nie zostanie dokończony, a aktualne tabele zostaną uznane za końcowe. Zespoły znajdujące się na miejscach premiowanych awansem, mają uzyskać promocję do wyższej ligi, natomiast drużyny na miejscach spadkowych, mają pozostać na tym samym poziomie.

https://twitter.com/BoniekZibi/status/1250838578915151872

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *