Okręgówka

KS UM Krynki zmienia nazwę

Od nowego sezonu, grający w okręgówce klub z Krynek, będzie występował pod nową nazwą. Przed nazwą miejscowości nie będzie już KS UM, a LZS.

Dziś stowarzyszenie LUKS Krynki otrzymało 17 000 zł dotacji z Urzędy Miasta. W związku z przekazaniem dotacji zmienia się też formalny “właściciel” klubu piłkarskiego w Krynkach, którym zostanie stowarzyszenie LUKS Krynki (na czele z prezesem Mariuszem Stefanowiczem). To z kolei oznacza, że klub może powrócić do starej nazwy “LZS”.

Wyjątkowy jest też moment, w którym KS UM zmienia się w LZS, bo w tym roku obchodzone jest 65-lecie klubu. -To było jedno z moich marzeń. Wśród kibiców nigdy nie funkcjonowały inne nazwy, zawsze był LZS. Ta nazwa to kilkadziesiąt lat tradycjimówi Kamil Jackiewicz z zarządu.

KS UM KRYNKI – WSZYSTKO W JEDNYM MIEJSCU – KLIKNIJ

Działacze z Krynek nie kryją wdzięczności wobec osób, które pomogły doprowadzić do zmiany nazwy.

Serdecznie dziękujemy pani burmistrz Jolancie Gudalewskiej za wsparcie jakie zostało nam udzielone. Podziękowania płyną również do Karola Nosewicza, który pomógł nam w sprawach organizacyjnych dotyczących dotacji jak i kontaktu ze związkiem piłki nożnej. Chcę również napisać DZIEKUJĘ w kierunku prezesa Narew Choroszcz Pawła Sokoła, który pomógł Nam w napisaniu oferty i doradził w kilku sprawach.
Również i Podlaski ZPN na czele z prezesem Sławomirem Kopczewskim, który zasługuje na podziękowanie za dotychczasową pomoc w sprawach organizacyjnych
” – czytamy w komunikacie na facebooku.

Przypomnijmy – klub z Krynek funkcjonował pod nazwą “LZS” od momentu powstania, czyli od 1955 roku, z przerwą w sezonie 1972/1973, kiedy klub nazywał się “Garbarnia”. Zmieniono nazwę dopiero w 1999 roku. Najpierw był “Czyścioch”, później KS UM oraz KS UM.

KONIEC SEZONU I CO DALEJ?

ZAGŁOSUJ W ANKIECIE – PRZEJDŹ NA STRONĘ GŁÓWNĄ!

Źródła: facebook LZS Krynki i krynki.futbolowo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *