Podlaska Piłka

4 liga A klasa Okręgówka

Jest komunikat związku – rozgrywki odwołane!

Oto treść komunikatu Podlaskiego Związku Piłki Nożnej:

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją związaną z rozprzestrzeniającym się w Polsce koronawirusem COVID-19 Wydział Gier Podlaskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję o odwołaniu zaplanowanych  w terminie od 11.03.2020 r do 25.03.2020 wszystkich spotkań piłkarskich ( dotyczy rozgrywek seniorskich, młodzieżowych, piłki nożnej kobiet i futsalu) prowadzonych przez Podlaski ZPN. Nowe daty rozegrania przełożonych meczów zostaną ustalone w późniejszym terminie i podane w oddzielnym komunikacie.

Powyższa decyzja jest spowodowana troską o zdrowie i życie osób uczestniczących w wydarzeniach piłkarskich i wychodzi naprzeciw decyzjom podejmowanym przez najwyższe władze państwowe. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier RP Mateusz Morawiecki poinformował o odwołaniu wszystkich imprez masowych. W związku z tym Ekstraklasa S.A. zdecydowała, że kolejne spotkania w najwyższej klasie rozgrywkowej będą się odbywały bez udziału publiczności. Do zaleceń władz państwowych zastosował się również Polski Związek Piłki Nożnej, który poinformował, że do odwołania żaden mecz Totolotek Pucharu Polski, pierwszej i drugiej ligi oraz niższych klas rozgrywkowych nie może mieć charakteru imprezy masowej. Bez udziału publiczności odbędą się również dwa nadchodzące spotkania towarzyskie reprezentacji Polski (27 marca z Finlandią we Wrocławiu i 31 marca z Ukrainą w Chorzowie). Podobnie będzie z rozgrywanymi w naszym kraju meczami młodzieżowych reprezentacji oraz kadry kobiet.

W porozumieniu ze sponsorem tytularnym na inny termin zostały również przesunięte wojewódzkie eliminacje oraz ogólnopolski finał turnieju dla dzieci „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Miejsce i termin finału zostaną ustalone w momencie, gdy na terenie całego kraju ustanie zagrożenie epidemiologiczne koronawirusem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.