4 liga

Zobacz, jak powstaje stadion w Szczuczynie (foto)

Łagodna zima sprzyja budowie – w Szczuczynie postępują prace nad budową Transgranicznego Centrum Dialogu Kultur. W ramach inwestycji powstanie nowy stadion.

Inwestycja zakłada, że w obiekt przy ul. Sportowej wzbogaci się o budynek administracyjny, szatnie sportowe, kasy biletowe, trybuny częściowo zadaszone, trybuny odkryte, deszczochrony oraz parkingi. Obiekt będzie doposażony w sprzęt nagłaśniający, oświetlenie i monitoring. Cały kompleks będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zgodnie z planem powstały już fundamenty ostatniej, ósmej trybuny do poziomu zero. Na trybunie numer jeden pracownicy rozpoczęli montaż szalunków pod słupy nośne.

www.eszczuczyn.pl

Zrealizowanie inwestycji jest możliwe dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z projektu „Transgraniczne Centra Dialogu Kultur Polska-Białoruś-Ukraina”  w ramach Programu Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020. Głównym celem projektu  jest promocja różnorodności kulturowej i etnicznej Szczuczyna w Polsce, Szczuczyna na Białorusi oraz Kowla na Ukrainie. W ramach działań powstaną trzy transgraniczne centra dialogu kultur, które zajmą się organizacją wydarzeń promujących wspólną kulturę pogranicza oraz opracowana zostanie strategia rozwoju turystyki na obszarze pogranicza Polski, Białorusi oraz Ukrainy.

www.eszczuczyn.pl
twitter.com; Daniel Dąbrowski
facebook – Artur Kuczyński
www.eszczuczyn.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *