Okręgówka

Sztuczne boisko w Kolnie oblegane, ale jest mały problem

Pierwszy mecz na nowym, sztucznym boisku w Kolnie, zawodnicy tamtejszego Orła rozegrali 3 listopada 2019 roku. Wygrali z Pomorzanką Sejny 2:1.

Od tamtej pory pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią nie stoi puste. Rozgrywają na nim swoje mecze inne zespoły, przygotowujące się do rundy wiosennej, odbywają się tam też treningi wielu zespołów. Wszystko jest dobrze, jeśli z boiska korzysta się w ciągu dnia, problem pojawia się, kiedy trzeba grać wieczorem.

Wiele osób twierdzi, że oświetlenie nie jest wystarczająco mocno i nie oświetla płyty ostatecznie dobrze. Ten temat został poruszony podczas jednej z sesji Rady Miasta Kolno przez radnego Piotra Sielawę. Do sprawy odniósł się Andrzej Duda, Burmistrz Kolna.

-Rozmawiałem z piłkarzami i twierdzą, że oświetlenie na treningi jest wystarczające, natomiast jeśli chodzi o mecze, być może przydałoby się dołożyć jeszcze po jednym halogenie. Zobaczymy, jak będzie. Musimy mieć świadomość tego, że oświetlenie zostało zaprojektowane do treningów i rozgrywania meczów, natomiast można nawet prowadzić transmisje, ale nie w systemie HD. Podejmiemy decyzję, co z tym zrobić, ale trzeba pamiętać, że to oświetlenie jest energochłonne.odpowiedział burmistrz.

Boisko sztuczne kosztowało 3,3 miliona złotych i jest tylko pierwszym elementem modernizacji kompleksu sportowego w Kolnie. W planach jest remont płyty głównej stadionu wraz z bieżnią lekkoatletyczną.

Źródło: www.kolniak24.eu

PODZIEL SIĘ SWOIM ZDANIEM W KOMENTARZU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *