Podlaska Piłka

4 liga

Sparta gra w kratkę. O co będzie walczyć?

Mówi się, że po 5 kolejkach można pokusić się o ostrożne określenie, o co będą grać poszczególne zespoły w danym sezonie.

Są jednak zespoły – zagadki. Taką może być Sparta Augustów. W pierwszej kolejce przegrała 0:1 z Hetmanem Białystok, ale mecz został zweryfikowany jako zwycięstwo Sparty. Później było lepiej. Sparta zremisowała z Dębem i wygrała z Cresovią i wskoczyła na drugie miejsce w tabeli.. Kiedy wydawało się, że zespół gra co raz lepiej, nagle dostał „baty” od KS-u Michałowo, przegrywając 1:6. Rafał Harasim, trener Sparty, mecz podsumował krótko:

Szkoda to komentować, myślę, że słowo kompromitacja wystarczy.powiedział Augustowskiemu Reporterowi.

W weekend Sparta znów przegrała, tym razem z beniaminkiem, Sokołem Sokółka 1:3. Mecz relacjonuje Augustowski Reporter:

„Mecz dla gospodarzy rozpoczął się naprawdę dobrze. Po piłkarzach Rafała Harasima widać było pomysł na grę. Pierwsza połowa, mimo, że zakończona bezbramkowym wynikiem pozostawiła po sobie dozę optymizmu. Druga połowa wyglądała bardzo podobnie, z tym, że w 65 minucie gospodarze w końcu wyszli na prowdzenie po rzucie karnym, który pewnie wyegzekwował Stasiński. Gdy wydawało się, że mecz jest pod kontrolą stała się rzecz… typowa dla graczy z Augustowa. Czyli brak koncentracji. 10 minut po strzelonej bramce goście wyrównali, kolejne minuty przyniosły bramki na 1:2 i 1:3”.

Po tym meczu trener Harasim był już nieco bardziej wylewny. Ocenił to spotkanie jako „nienajgorsze”, ale zwrócił uwagę, że znów drużyna popełniła kilka bardzo prostych błędów indywidualnych, które skutkowały stratą goli. O co więc będzie grać Sparta w tym sezonie? Obecnie augustowianie są w środku tabeli, na 8. miejscu. Kilka najbliższych meczów powinno wyjaśnić, czy zadomowią się w górnej, czy dolnej części tabeli. Kolejni rywale teoretycznie do tuzów nie należą. Będą nimi:

  • Krypnianka Krypno (10.miejsce)
  • Biebrza Goniąz (14.miejsce)
  • Sparta Szepietowo (7.miejsce)

Foto: https://www.facebook.com/SpartaAugustow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.