Folklor podlaskich boisk

Strażacy pokonali Tura, pełne trybuny w Łapach. Ruszył puchar

Za nami pierwsze mecze Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego. W kilku meczach padły zaskakujące rozstrzygnięcia.

Pierwszy oficjalny mecz po przerwie zagrał MKS Pogoń Łapy. Ich rywalem w pierwszej rundzie był LZS Choroszcz. Widać, że w Łapach brakowało klubowej piłki seniorskiej. Trybuny stadionu wypełniły się niemal w pełni, a frekwencja na poziomie prawie 400 kibiców, robi wrażenie! Drużyna nie zawiodła – wygrała, ale dopiero w rzutach karnych 5:4. Pogoń do przerwy prowadziła 2:0, po przerwie jednak zaczęło brakować sił i proste błędy defensywy wykorzystali goście, wyrównując na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Karne, prawie “po ciemku” (mecz rozpoczął się o 18:15) lepiej wykonywali gospodarze.

Niespodziankę sprawili strażacy z OSP Czyżew (pow. wysokomazowiecki), którzy wygrali u siebie z rezerwami Tura Bielsk Podlaski 2:1. O drużynie OSP Czyżew pisaliśmy w sobotę. Niespodziankę sprawił też KS Kulesze Kościelne, który pokonał Pioniera Brańsk 3:2.

W pozostałych meczach padły następujące wyniki.