Folklor podlaskich boisk

Druhowie z Czyżewa powalczą o Puchar Polski. Za rok w A klasie?

W weekend zostaną rozegrane mecze rundy wstępnej Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego. Kilka drużyn to dość „egzotyczne” ekipy, które znamy tylko z turniejów amatorskich. Jedną z nich jest OSP Czyżew.

-Jestem głównym pomysłodawcą zgłoszenia się do pucharu. Zaproponowałem chłopakom udział w pucharze, a druhowie szybko podłapali temat i ostatecznie zgłosiliśmy aż 24 zawodnikówwyjaśnia genezę powstania zespołu trener Łukasz Kamiński, który jest jednocześnie trenerem grającego w B klasie ostrołęckiej GKS-u Andrzejewo.

Liczna drużyna złożona jest z zawodników w różnym wieku. Najstarszy ma 49 lat, najmłodsi – 15. Jak twierdzi trener, mimo tego atmosfera „w garażu” jest znakomita i każdy czuje się w zespole dobrze. Atmosferze sprzyja też udział, od kilku sezonów, w amatorskich rozgrywkach w regionie. Obecnie zespół jest liderem Clovin Ligi w Czyżewie.

OSP zagrają w niedzielę u siebie z Turem II Bielsk Podlaski. Chcą sprawić niespodziankę, tym bardziej, że przygotowania do meczu druhowie potraktowali bardzo poważnie. -Zagraliśmy trzy sparingi, z Orłem Kulesze Kościelne i dwa z Iskrą Zaręby Kościelne. Wyniki w meczach kontrolnych nie były najważniejsze i staraliśmy się znaleźć optymalne ustawienie dla naszej drużyny, dać szanse wszystkim zawodnikom pograć i pokazać sięwyjaśnia trener Kamiński. I dodaje: W meczu z Turem chcemy się po prostu sprawdzić, ale na pewno skóry tanio nie sprzedamy, jak w akcji tak i na boisku damy z siebie „maxa”.

Strażacy ochotnicy wstępnie planują zgłoszenie drużyny do rozgrywek A klasy w sezonie 2020/2021. Trzymamy kciuki!

Mecz zostanie rozegrany w niedzielę o 12:00 na stadionie w Czyżewie. Harmonogram meczów rundy wstępnej Pucharu Polski znajdziecie niżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.