Okręgówka

W Tykocinie znów tylko jeden klub. Hetman i Orzeł połączyły siły

Orzeł Tykocin nie zagra w rozgrywkach A klasy w sezonie 2019/2020. I byłaby to informacja smutna, gdyby nie druga, dobra wieść z Tykocina.

Po kilku latach waśni i sporów, Hetman Tykocin i Orzeł Tykocin łączą się w jeden piłkarski twór o nazwie “Hetman 2019 Tykocin”.

– Po ostatnich latach kryzysu piłki nożnej w Tykocinie piłkarze ,,Orła” i ,,Hetmana” postanowili połączyć swoje siły, aby ,,walczyć o lepsze jutro”. Chcemy zacząć nową drogę z czystą kartą, aby zostawić za plecami to co złe i trzymać się tylko tych pozytywnych cech obu zespołów, które były filarami ostatnich lat w funkcjonowaniu piłki nożnej w obu ekipach.wyjaśniają władze Orła Tykocin.

Klub planuje wiele zmian, zarówno na poziomie sportowym i promocyjnym. Już niedługo powstanie nowe logo – nowego Hetmana. Dlaczego przyjęto nazwę Hetman a nie Orzeł?

-Postanowiliśmy zachować powyższą nazwę ze względu, iż większość zawodników obecnej drużyny stawiała swoje pierwsze kroki piłkarskie w klubie Hetman Tykocin. Ponadto nazwa ta ma swoją bogatą historię trwającą ponad 60 lat. – czytamy na facebooku Orła.

Trzymamy kciuki za nowego, silnego Hetmana! Pierwszy ligowy mecz zagra 10-11 sierpnia na wyjeździe z beniaminkiem okręgówki, Unią Ciechanowiec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *