Folklor podlaskich boisk

Był gwiazdą podlaskiej piłki. Dziś jest po amputacji nogi i potrzebuje pomocy

Jerzy Łapicz, były kapitan Jagiellonii Białystok, zawodnik Włókniarza Białystok i wychowanek Sokoła Sokółka, potrzebuje pomocy. W serwisie pomagam.pl trwa specjalna zbiórka.

Jerzy Łapicz swą piłkarską karierę zaczynał w Sokółce z której pochodził. Wraz z miejscowym Sokołem w sezonie 1965/66 i 1966/67 zdobył mistrzostwo okręgu juniorów. W pierwszej drużynie zadebiutował natomiast w rozgrywkach 1968/69. Później grał we Włókniarzu Białystok. Odnaleźliśmy opis pewnej ciekawe sytuacji, w której uczestniczył pan Jerzy. Pochodzi z facebookowego profilu SKARBIEC JAGIELLONII.

“(…) w 1972 r., zdolnym wychowankiem Sokoła Sokółka zainteresowała się pierwszoligowa Stal Mielec. Do tego klubu trafił wspólnie z byłym jagiellończykiem, Tadeuszem Krysińskim. Obaj uczynili to bez zezwolenia Włókniarza Białystok, który nie wyraził zgody na odejście swoich czołowych piłkarzy. Ostatecznie Krysiński otrzymał pozwolenie na reprezentowanie nowych barw, natomiast Łapicz został zawieszony. Co prawda, trenował z pierwszym zespołem, ale występował jedynie w spotkaniach towarzyskich. Kiedy otrzymał już zezwolenie, drużyna Stali zdobywała mistrzostwo Polski, posiadając bardzo skonsolidowany skład. Trudno więc było Łapiczowi przebić się do szerokiej kadry pierwszoligowca”.

Później, kiedy zapadła decyzja o przeniesieniu piłkarzy Włókniarza do Jagiellonii, Jerzy Łapicz w latach 1974-1980 był podstawowym obrońcą Jagi.

Niestety… 10 lat temu zaczęły się problemy zdrowotne. Najpierw tętniak aorty brzusznej, a później kolejne, m.in. kardiologiczne i zakrzepica nóg. W 2018 r. konieczna była operacja, bo stwierdzono “krytyczne niedokrwienie kończyny dolnej lewej”. Pomogła ona jednak tylko na pół roku. Kolejna to już była amputacja tej nogi. 

Jesteśmy grupą znajomych, która chce pomóc (oczywiście za zgodą chorego) w zakupie protezy i wózka inwalidzkiego (obecny jest jedynie w użyczeniu). Potrzebujemy na to 40 000 złotych” – czytamy w opisie zbiórki w serwisie pomagam.pl.

CHCESZ POMÓC? KLIKNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *