Daj kamienia-felietony,vlogi

Serce rośnie, widząc takie mecze. Kilka słów o finale Pucharu Polski

To był wyjątkowy mecz! Na Stadionie Miejskim w Białymstoku rozegrano finał Podlaskiego Pucharu Polski. Olimpia Zambrów wygrała 4:1 z Warmią Grajewo, ale nie mniejszym wygranym tego meczu jest Podlaski Związek Piłki Nożnej.

Zacznijmy jednak od wydarzeń na boisku. Pierwszy kwadrans meczu należał do Olimpii, która zaatakowała bardzo odważnie, stwarzając sobie kilka dobrych okazji do zdobycia gola. Warmia przetrwała natarcie rywali w pierwszych minutach i dalsza część pierwszej połowy była już bardziej wyrównana. Goli jednak nie zobaczyliśmy.

Druga część meczu zaczęła się dla Warmii znakomicie. W 48 minucie prowadzenie dla Warmii dał Marcin Mikucki, który w wszedł na boisko po przerwie i wykończył ładnym strzałem szybki atak Grajewian. Wilki nie cieszyły się jednak długo z prowadzenia. Już w 57 minucie wyrównał Kamil Zalewski, który w sytuacji 1 na 1 z bramkarzem pewnie uderzył obok niego. Cztery minuty później Kamil Jackiewicz dał Zambrowianom prowadzenie, głową umieszczając piłkę w siatce. W 76 minucie było już 3:1 dla Olimpii. Nieudana pułapka ofsajdowa Warmii zakończyła się golem Kamila Zalewskiego. Podobny gol padł w 85 minucie, kiedy do pustej bramki piłkę wbił Michał Hryszko. Skrót meczu utworzony przez adminów kanału Warmii znajdziecie poniżej.

– Z całą pewnością Olimpia była zespołem lepszym piłkarsko. Milionowy budżet tego klubu pozwala kontraktować zawodników w zależności od potrzeb trenera. My mamy inną strategię budowy drużyny, podporządkowaną promocji własnych wychowanków, wynikającą także z trzykrotnie mniejszego budżetu. W 18-tce meczowej Olimpii było … dwóch wychowanków tego klubu. W naszej trzynastu.mówili po meczu działacze Warmii.

Olimpia wygrała zasłużenie, pokazała, że jest trzecią siłą piłkarską w Podlaskiem, za zwycięstwo otrzyma 40 000 zł. Pokonana Warmia wzbogaci się o 10 000 zł. Najlepszym zawodnikiem w drużynie Warmii został wybrany młody, 17-letni bramkarz Filip Święciński, który szczególnie w pierwszej połowie imponował skutecznymi interwencjami. Przyczynił się też do tego, że Warmia w ogóle mogła zagrać w finale – znakomicie spisał się w serii rzutów karnych w meczu półfinałowym z ŁKS-em Łomża. Najlepszym zawodnikiem Olimpii wybrano Kamila Zalewskiego, strzelca dwóch goli.

Poza zdobywcami trofeum, piłkarzami Olimpii, zwycięzców, tego meczu jest jednak znacznie więcej…

• Kibice Warmii Grajewo – przyjechało ich do Białegostoku kilkuset i nie zawiedli. W okazjonalnych koszulkach dominowali na trybunach, dopingując przez cały mecz swoich piłkarzy.W nagrodę za darmo będą mogli wejść na niedzielny mecz u siebie z liderem IV ligi KS-em Wasilków.
  • Warmia Grajewo – drużynę z trybun wspierał Dawid Dobkowski, reprezentant Polski w AMP Futbolu. Generalnie Warmia pokazała, że organizacyjnie jest na poziomie wyższym niż IV liga podlaska.
  • Podlaski Związek Piłki Nożnej – mecz z trybun oglądało 1480 kibiców, co jest rekordową frekwencją na finale Podlaskiego Pucharu Polski. Kibice udowodnili, że warto było zorganizować imprezę masową, a chwała PZPN-owi, że nie upierał się twardo przy swoim i pozwolił obejrzeć mecz wszystkim chętnym. Sama organizacja meczu na Stadionie Miejskim, jego oprawa – za to duży plus dla władz związku. Na facebooku PZPN-u znajdziecie też obszerną fotogalerię z meczu, do której odnośnik zamieszczamy poniżej.
  • Łukasz Gryko – zawodnik Olimpii Zambrów po meczu oddał swój medal chłopakowi, który w meczu podawał piłki. Brawo!

Była to znakomita reklama piłki nożnej na Podlasiu. Gratulujemy Olimpii zwycięstwa, Warmii – kibiców i organizacji klubu, Podlaskiemu Związkowi Piłki Nożnej organizacji finału.