3 liga

Trudny będzie finisz rozgrywek dla Ruchu

Porażką 1:2 zakończył się środowy, wyjazdowy mecz Ruchu Wysokie Mazowieckie z Sokołem Ostróda. Oznacza to, że Ruch na 6 kolejek przed końcem znalazł się w strefie spadkowej.

Wszystko przez dobrą rundę w wykonaniu Mazura Ełk. Drużyna, która zagrożona była wycofaniem z rozgrywek, w środę, po zwycięstwie z rezerwami Legii, zrównała się punktami z Ruchem. Oba zespoły mają po 25 punktów.

Ruch w środę nie zagrał słabego meczu. – Walczący o utrzymanie zawodnicy Ruchu ambitnie walczyli o zdobycz punktową i trzeba przyznać, że przez spore fragmenty meczu dominowali na boisku. Mieli też kilka bardzo dobrych sytuacji do zdobycia gola czytamy w relacji na stronie Sokoła Ostróda.

W pierwszej połowie goście krótko rozegrali rzut rożny, a po dośrodkowaniu Grzegorza Makala jeden z zawodników Ruchu z 2 metrów trafił w poprzeczkę. W 27 minucie po szybkiej akcji goście mogli objąć prowadzenie, ale strzały Grzegorza Makala i Przemysława Olesińskiego świetnie obronił Maciej Bąbel. Tuż przerwą gospodarze mieli sporo szczęścia, kiedy po strzale z 15 metrów Rafała Babula i rykoszecie od jednego z ich obrońców piłka trafiła w słupek. Poniżej skrót meczu.

-Patrzyłem na mój zespół i utwierdziłem się w przekonaniu, że miejsce, które zajmujemy, jest kompletnie nieadekwatne do tego, jak gramy w piłkę. Efekty pracy na treningu widać było na boisku, ale liczy się to, ile drużyna strzeli bramekpowiedział na pomeczowej konferencji Bartosz Jurkowski, trener Ruchu.

Trener stwierdził też, że we wszystkich meczach, które pozostały do końca sezonu, zespół będzie próbował wygrać. A będą to bardzo ważne mecze. Ruch zagra jeszcze z Mazurem Ełk i Victorią Sulejówek (bezpośrednia walka o utrzymanie, Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (5 punktów więcej od Ruchu), Huraganem Morąg (4 punkty więcej), ŁKS-em Łomża, który już spadł z ligi. W najbliższej kolejce Ruch zagra u siebie ze Zniczem Biała Piska.