3 liga 4 liga

Komunikat Podlaskiego ZPN-u w sprawie finału Pucharu Polski

Duże emocje wśród kibiców wzbudza organizacja finału Podlaskiego Pucharu Polski, który w środę, 29 maja, rozegrany zostanie na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

Zgodnie z tym, co nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, mecz nie będzie imprezą masową, dlatego będzie mogło go obejrzeć maksymalnie 999 kibiców. Władze związku argumentują to tym, że poprzednie finały z trybun oglądało nie więcej niż kilkuset kibiców. I to jest fakt.

Kibice Warmii i Olimpii mieli otrzymać po 350 biletów, jednak, jak wynika z informacji klubów, zainteresowanie jest większe. W komunikacie Podlaskiego Związku Piłki Nożnej nie ma jednak wzmianki o tym, czy na mecz wejdzie więcej niż 999 kibiców, natomiast czytamy w nim, że
„wszyscy kibice którzy chcą obejrzeć mecz finałowy Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego otrzymają bezpłatne bilety wstępu przed meczem przy bramach wejściowych”.  Z informacji wynika też, że dostępna będzie tylko jedna trybuna stadionu.

Nie wiemy, co będzie w przypadku, kiedy chętnych będzie więcej niż 999. Postronni kibice bilety mogą nabyć dopiero pod stadionem, ale docierają do nas sygnały, że na mecz wybierają się też fani amatorskiej piłki z Ełku czy Rajgrodu, którzy nie chcą jechać „w ciemno” i na miejscu dowiedzieć się, że już nie wejdą na mecz, bo sprzedano już 999 biletów.

Podlaski ZPN liczy jednak, że chętnych nie będzie więcej. I mamy nadzieję, że się nie przeliczy, bo nikomu nie zależy na zamieszaniu, związanym z finałem.

PEŁNA TREŚĆ KOMUNIKATU PODLASKIEGO ZPNU

Podlaski ZPN informuje, że wszyscy kibice którzy chcą obejrzeć mecz finałowy Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego otrzymają bezpłatne bilety wstępu przed meczem przy bramach wejściowych. Bilety będą wydawane od g. 15:00. Grupy zorganizowane z Grajewa i Zambrowa otrzymają bilety na podstawie list imiennych po przybyciu na stadion. Listy kibiców należy przesłać do biura Podlaskiego ZPN na adres mail: biuro@podlaskizpn.org w terminie do 24 maja 2019.

Po otrzymaniu biletu będzie zachowana procedura kontroli kibiców przy wejściu na stadion.

Finał Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego:

Warmia Grajewo – Olimpia Zambrów

Stadion Miejski w Białymstoku ul. Słoneczna 1, 29 maja 2019 g. 17:00

Kibicom udostępniona zostanie trybuna od strony ul. Wiosennej.

Zdjęcie główne: https://stadion.bialystok.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.