Okręgówka

“Trudno na takiej hali zrobić coś piłkarskiego” – Czarni przed rundą

Czarni Czarna Białostocka w najbliższy weekend rozpoczną walkę o utrzymanie w klasie okręgowej. W okresie przygotowawczym musieli jednak, jak wiele klubów na tym poziomie, zmagać się z problemami organizacyjnymi.

O przygotowaniach Czarnych pisze portal knyszynska.eu. W jednej z wypowiedzi trener Czarnych Mateusz Woroniecki opowiada o hali, w jakiej musi trenować drużyna. -Przygotowania nie są zbyt komfortowe. Nasza baza do treningów to tylko malutka hala, na której ciężko cokolwiek piłkarskiego zrobić w okresie zimowym. W hali pracowaliśmy nad siłąwyjaśniał Woroniecki.

Trener tłumaczy dalej, że zespół na pełnowymiarowym boisku mógł trenować tylko w ramach rozgrywanych sparingów. Do dyspozycji miał orlik.

Mimo problemów, zespół ma skutecznie walczyć o utrzymanie w lidze. Zadanie łatwe nie będzie, bo z okręgówki może spaść aż 5 drużyn. Pierwsze z tych miejsc zajmują Czarni, którzy są na 12 miejscu z dorobkiem 14 punktów. Rundę wiosenną rozpoczną meczem na wyjeździe z Kolejarzem Czeremcha.

_________

KOMENTARZ: Czy brak bazy treningowej może sprawić, że Czarni odstawać będą od reszty ligi? Nie sądzę, bo która z drużyn w okręgówce ma przynajmniej dwa razy w tygodniu dostęp do pełnowymiarowego, sztucznego boiska…

Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby nie Orliki.

Zdjęcie – https://www.facebook.com/czarniczb/

Źródło: https://knyszynska.eu/wiadomosci-sport/24591-czarni-przed-poczatkiem-rundy-latwo-nie-bedzie?fbclid=IwAR3kwp242adidf9btx2qTsdHkbDRjGIvAiIijJSu2xKI9LmUyAqMKnxXmY4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *