Okręgówka

Pat w Hajnówce. Pasja, Puszcza, OSiR – każdy chce szkolić

Jeszcze w styczniu, w Hajnówce, dyskutowano o formie szkolenia młodych piłkarzy w mieście. Obecnie szkolą tam trzy podmioty – Puszcza Hajnówka, OSiR Hajnówka i Pasja Hajnówka.

Celem spotkania była uregulowanie spraw, związanych z prowadzeniem poszczególnych roczników przez te trzy podmioty i osiągnięcie porozumienia między nimi. O sprawie obszernie informował Kurier Podlaski.

– Po rozmowie z członkami zarządu moja propozycja to, żeby Pasja Hajnówka prowadziła kategorie najmłodsze, oczywiście przy porozumieniu wszystkich stron. Chodzi mi o Skrzatów i Żaków w wieku 5-10 lat. Po ukończeniu 10 lat, aby Pasja przekazała zawodników do klubu OSiR i oni by się wtedy zajmowali jako orliki, młodziki, trampkarze i juniorzy. – postulował prezez Puszczy Hajnówka Aleksander Bujnowski.

www.kurierpodlaski.pl

Bujnowski zaproponował, aby klub OSiR był pod nazwą OSiR Puszcza. Wtedy mógłby korzystać z zawodników sekcji Junior we własnym klubie, prowadząc KS Puszcza seniorów, a nie jak dotychczas pozyskiwać sportowców z zewnątrz, a to się wiąże z kosztami.

       – Pod samą nazwą OSiR zawodnik w wieku juniora, przechodząc do KS Puszcza już nie może grać w juniorach, a jak będzie nazwa OSiR Puszcza, to piłkarz mógłby rozgrywać mecze w seniorach, następnie wrócić do OSiRu jako junior – mówił Bujnowski.

Zasugerowano również, iż powinny być organizowane wyjazdy przynajmniej tygodniowe na obozy treningowo – integracyjne, tak jak to realizuje klub Pasja. Klub ten istnieje zaledwie od lipca 2018 r., został założony przez dwóch trenerów i rodziców młodych sportowców, a już może pochwalić się pewnymi osiągnięciami. Jak podkreślono, Pasja powstała na skutek braku współpracy i kontaktu z innymi klubami. Dlatego też propozycję na tygodniowe obozy w szczególności skierowano do klubu OSiR.  Podkreślono również, że to rodzice z klubu Pasja powinni decydować, gdzie ich dzieci mają dalej się kształcić piłkarsko i mieć wybór.

Niestety, ale rozważania na temat podziału roczników piłkarskich i ich szkolenia w poszczególnych sekcjach nie doprowadziły do porozumienia. Dlatego też prezes KS Puszcza zaproponował, aby ponownie spotkali się przedstawiciele klubów (po jednym z każdego) i rozwiązali istniejący problem współpracy.

Źródło i więcej informacji: https://kurierpodlaski.pl/artykul/kluby-pilkarskie-szukaja/607742

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *