A klasa

Pogoń Łapy wraca na piłkarską mapę podlaskiego!

Wszystko wskazuje na to, że jesienią zobaczymy na boiskach A klasy zawodników Pogoni Łapy.

Dziś w gminie Łapy rozstrzygnięty został konkurs ofert na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Najwięcej, bo 96 000 zł na 2019 rok otrzymało stowarzyszenie MKS Pogoń Łapy. Z tej kwoty około 25 ooo zł ma zostać przeznaczone na seniorski zespół, który ma wystartować w rozgrywkach popularnej “Serie A” od sezonu 2019/2020.

Zarząd klubu bardzo zabiegał o ponowne utworzenie drużyny seniorów. Obecnie klub prowadzi wyłącznie grupy młodzieżowe – od skrzata do juniora starszego. I to właśnie juniorzy, wzmocnieni doświadczonymi miejscowymi zawodnikami, mają stanowić o sile A klasowej drużyny.

Przypomnijmy, poprzednia “wersja” Pogoni, czyli KS Pogoń Łapy, w związku z problemami finansowymi i organizacyjnymi, wycofała czwartoligowy zespół po rundzie jesiennej sezonu 2017/2018. Zarząd nowego klubu, na czele z prezesem Henrykiem Kamińskim, chcąc uchronić drużyny młodzieżowe przed problemami, utworzył stowarzyszenie o nazwie Miejski Klub Sportowy Pogoń Łapy.

Trzymamy kciuki!

1 KOMENTARZ

  1. Super sprawa. Pogoń Łapy zawsze istniała w świadomości podlaskich kibiców. Powrót, a potem szybko w górę. Życzę powodzenia w imieniu swoim i Futbol.pl.

    P.S. Powtórzę się: Bartek ekstra pracę wykonujesz dla podlaskiego futbolu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *