Podlaska Piłka

Futsal

Konkursy, nagrody, zbiórka pieniędzy, czyli druga liga futsalu w Grajewie

Futsal MOSiR Grajewo rozgrywa swój pierwszy sezon w II lidze futsalu, ale w świadomości zorientowanych kibiców już jawi się jako klub nieco inny. Organizacja meczów stoi na wysokim poziomie, co udowodniło ostatnie spotkanie, wygrane 14:5, z Żubrem Drohiczyn.

Dlaczego to klub nieco inny niż pozostałe? Chodzi o detale, ale tworzą one wyjątkową całość. Już wyjaśniam.

  1. Po pierwsze, zawodników wyprowadzają na parkiet młodzi adepci piłki nożnej. W spotkaniu z Żubrem byli to zawodnicy z Akademii Piłkarskiej Warmii Grajewo rocznika 2007/2008. Mała rzecz, a jak zmienia obraz meczu, zanim się jeszcze zacznie.
  2. Frekwencja. Jest na meczach MOSiR-u bardzo dobra – w hali mecze ogląda przeważnie 150-300 kibiców.
  3. „Dziś, podczas meczu zorganizowana została zbiórka pieniędzy dla byłego ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 w Grajewie i byłego zawodnika sekcji zapasów MOSiR Grajewo, Adama Obryckiego. Adam podczas treningu zapasów doznał kontuzji kręgosłupa i potrzebuje pieniążków na drogą rehabilitację. Młodzi wolontariusze Warmii Grajewo uzbierali na trybunach kwotę 320 zł. Uzbierana kwota została przesłana na specjalnie utworzone konto”. Czy coś trzeba tu jeszcze dodawać?
  4. Strzelcy pierwszych goli są nagradzani przez jednego ze sponsorów klubu. Tym razem nagrodę odebrał Wojciech Koszczuk.

Chodzi jak już wspomniałem, o rzeczy niewielkie, ale składają się one na bardzo atrakcyjną całość. Wielkie brawa dla osób „organizujących” klub MOSiR Grajewo! Drużyna nie tylko wizerunkowo wygląda dobrze. W tabeli 2 ligi futsalu zajmuje drugie miejsce, ustępując tylko rewelacyjnej Narwi Choroszcz.

Bartek Ksepka

Źródło: https://www.facebook.com/Futsal-MOSiR-Grajewo-274250033423916/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.