Podlaska Piłka

U nas znajdziesz miejsce na Twoją reklamę! Napisz: kontaktpodlaskapilka@gmail.com

Dariusz Mazur prezes Wigier: marzę o znów pełnym stadionie [ROZMOWA]

Suwalskie Wigry przechodzą kompletną przebudowę. Do Zarządu powrócił były Prezes klubu Dariusz Mazur. W rozmowie z nami opowiada m.in. o tym, dlaczego w klubie nie ma już Macieja Makuszewskiego, a także co ma zmienić jego powrót.

Przeczytajcie co miał nam do powiedzenia.

Marcin Masłowski: Panie Dariuszu, historia zatoczyła koło. Obserwując wypowiedzi kibiców wielu z nich czekało na powrót Dariusza Mazura do Wigier. Czy takie komentarze wywołują presje?

Dariusz Mazur: Cała sytuacja z moim powrotem bardzo mocno mnie zaskoczyła. Wracam do Wigier kolejny raz, gdyż zostałem o to poproszony. Sam niewiele bym osiągnął gdyby nie praca w zespole z takimi ludźmi jak – Paweł Klejmot i Szymon Racis, którzy bardzo mi obecnie pomagają. Przeżywałem już z Wigrami presję kiedy walczyliśmy o awans do 1 ligi, a potem o utrzymanie w tej lidze czy też wtedy kiedy graliśmy o finał Pucharu Polski. Obecnie czuje jedynie presje czasu, gdyż rozpoczęcie sezonu niebawem a my musimy działać sprawnie, szybko i dwutorowo. Po pierwsze musimy zrobić wszystko, aby klub był stabilny finansowo. Po drugie musimy zbudować silny zespół i sztab szkoleniowy, aby osiągane wyniki sportowe zadowalały naszych kibiców.

Trener Paweł Cimochowski zastępuję niedawno wybranego Dariusza Koncewicza. Dlaczego wykonaliście taki ruch?

Uważam, że obecnie Paweł jest najlepszym wyborem. Jest bardziej doświadczony, bo prowadził zespół Wigier w IV lidze zdobywając awans do trzeciej, zdobył też z drużyna Wojewódzki Puchar Polski. Później w debiutanci w sezonie w III lidze, po rundzie jesiennej zajął 3 miejsce. Jest merytoryczny i posiada niezbędne kompetencje do prowadzenia zespołu. Chcemy budować silny zespół oparty na zawodnikach głodnych sukcesu i w mojej ocenie Paweł idealnie pasuje do tego projektu. Podpisaliśmy umowę z Trenerem na rok z możliwością przedłużenia o kolejny sezon. Osobiście bardzo wierzę w Pawła i sztab i jestem przekonany, że wspólnie osiągniemy zamierzone cele.

Jak Pan zareagował na decyzję byłego już Prezesa Zarządu Spółki Łukasza Jutkiewicza o rezygnacji z pełnionej funkcji?

W zasadzie nie zareagowałem, to była osobista decyzja Łukasza, a ja nie posiadam mandatu na komentowanie i ocenianie cudzych decyzji.

Czy możemy zdradzić kibicom suwalskiej drużyny z jakimi pomysłami wchodzi Pan do Zarządu Wigry Suwałki S.A.?

Kibice na pewno sami dostrzegą zmiany zarówno na płaszczyźnie sportowej jak i organizacyjnej, wolę być oceniany po dokonanych czynach niż opowiadać co zamierzam zrobić. Mogę powiedzieć jedynie, że każdy dom powinno budować się na mocnych fundamentach i tak zamierzam działać w klubie Wigry Suwałki.

Ubiegły sezon Wigier Suwałki można podzielić na dwie połowy, nie tylko przez pryzmat rozgrywania dwóch rund, ale również pod kątem gry drużyny. Jak Pan uważa, dlaczego Wigry rozegrały bardzo dobrą rundę jesienną, a na wiosnę zawiodły?

Generalnie w sporcie bywa tak, że kryzysy się zdarzają. Na pewno zmiana trenera na tydzień przed rundą rewanżową nie przyczyniała się do stabilizacji zespołu. Wigry Pawła Cimochowskiego zdobywały dużo bramek po stałych fragmentach gry co przekładało się na punkty i miejsce w tabeli. Było to wynikiem wielomiesięcznej pracy całego sztabu. Trener Gałązka przyszedł w bardzo trudnym momencie, nie miał łatwego zadania. Przejął stery po trenerze, który był w klubie dłuższy czas i osiągał z nim sukcesy.

Nie sposób pominąć w tym miejscu osoby Macieja Makuszewskiego, pełnił on rolę nie tylko zawodnika, ale również Dyrektora Sportowego w Wigrach. Były Reprezentant Polski w piłce nożnej zakończył karierę piłkarską, ale również przestał pełnić funkcję Dyrektora Sportowego. Co wg. Pana spowodowało podjęcie takich decyzji przez najbardziej doświadczonego zawodnika Wigier Suwałki w poprzednim sezonie?

Maciek mieszka na co dzień w Białymstoku, ma dwójkę dzieci. Jego żona prowadzi prężny biznes „weddingowy”. Podjął taką, a nie inna decyzję i ja go całkowicie rozumiem. W zakończonym sezonie prezentował się bardzo dobrze. Wypracowywał najlepsze liczby w zespole zarówno pod względem asyst jak i zdobytych goli. Robił ogromną różnicę. Rozmawiałem ostatnio z Tomkiem Kiełbowiczem, który grał z Maćkiem dwa tygodnie temu w jednym zespole podczas meczu towarzyskiego i stwierdził, że Maciek jest jeszcze w formie na I ligę. Także nic się nie zmieniło od momentu kiedy przychodził do nas z Odry Opole, to dobrze o nim świadczy. Żałuję, że nie będziemy mogli skorzystać z jego umiejętności piłkarskich.

Czy chciałby Pan przekazać coś kibicom na zakończenie naszej rozmowy?

Myślę, że wszyscy którzy mnie znają wiedzą, że jestem człowiekiem ambitnym w sporcie i nie tylko. Wigry istnieją od 1947 roku. Były z Mazurem, bez Mazura i teraz znowu są z Mazurem. Kibice na pewno mogą liczyć, że będziemy robili wszystko, aby zbudować silny klub pod względem sportowym. Chcemy tworzyć ciekawe widowiska, które przyciągną kibiców. Moim marzeniem jest znowu zobaczyć wypełniony stadion do ostatniego miejsca i długie kolejki przed kasami biletowymi. Ja takie dni pamiętam, ale pamiętam również, że były poprzedzona latami ciężkiej pracy.

Dziękuję za rozmowę i życzę spełnienia tych marzeń.

Dziękuję.

____________

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas dyszką – zainwestujemy w rozwój portalu!

KLIKNIJ TUTAJ

NAPISZ NA KONTAKTPODLASKAPILKA@GMAIL.COM

Zobacz inne popularne wpisy

Inne podwórka Okręgówka
2,1 mln zł na wsparcie podlaskich klubów sportowych. Wśród beneficjentów – kluby piłkarskie!

Marszałek Łukasz Prokorym ogłosił przyznanie 2,1 mln zł dla 44 klubów sportowych z Białegostoku oraz powiatów białostockiego, wysokomazowieckiego, siemiatyckiego, hajnowskiego i bielskiego....

3 liga
Problemy finansowe ŁKS Łomża

Zaległości wobec MOSiR-u sięgające ubiegłego lata, piłkarze odmawiający treningów i narastający niepokój o przyszłość klubu. W Łomży sytuacja staje się krytyczna. Dotarliśmy...

Piłka kobieca
2 i 3 LIGA KOBIET: Bez punktów piłkarki z podlaskiego [WYNIKI I TABELE]

To był kolejny nieudany weekend dla podlaskich drużyn kobiecych. Przegrały wszystkie - Włókniarz, Ekosport i Forty. 2. liga kobiet - Włókniarz Białystok...

3 liga
Zemsta byłego snajpera

To był scenariusz, którego w Łomży obawiano się najbardziej. W dzisiejszym sparingu rozegranym w Warszawie, trzecioligowy ŁKS Łomża musiał uznać wyższość czwartoligowej...

Okręgówka
Obszerne podsumowanie 22. kolejki okręgówki. Dziś bardziej analitycznie o niektórych drużynach

Był kiedyś taki zespół w Lidze Mistrzów, który na swoim stadionie potrafił wyszarpać remis, a nawet zwycięstwo z absolutnie każdym potentatem. To...

4 liga
Ikona Olimpii Zambrów mówi „pas”

Mateusz Jastrzębski, zawodnik nierozerwalnie kojarzony z Olimpią Zambrów, ogłosił decyzję o zakończeniu swojej przygody z klubem w roli piłkarza pierwszej drużyny. Choć...

3 liga
Wiosenny raport III ligi: Jagiellonia II goni liderów, Wasilków w głębokim kryzysie

Wiosenna rywalizacja w Betclic III lidze (grupa 1) rozkręciła się na dobre. Tabela uwzględniająca wyłącznie mecze rozegrane w 2026 roku pokazuje wyraźnie,...

4 liga
Warmia niepokonana wiosną! Świetna passa trwa, baraż o III ligę blisko

Trwa zwycięska passa grajewskiej Warmii w piłkarskiej wiośnie IV ligi. W sobotnie wietrznepopołudnie pokonali u siebie KS Śniadowo 5:1. Po pierwszej połowie...

Zostaw odpowiedź

Relacje live

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Relacje live

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Partnerzy serwisu