Podlaska Piłka

3 liga

Znamy nazwisko nowego trenera ŁKS-u Łomża! Były półfinalista Pucharu Polski

Potwierdziłem nieoficjalne informacje, publikowane przez Radio Nadzieja. Marcin Mroczkowski nie poprowadzi przez dłuższy czas trzecioligowego ŁKS-u Łomża, będzie to tylko epizod. Niedługo na stanowisku pierwszego szkoleniowca zaprezentowany zostanie Marcin Płuska.

Marcin Płuska to 35-letni trener, który rozpoczął swoją karierę szkoleniową w zespołach młodzieżowych Polonii Warszawa. Kolejnym etapem jego drogi trenerskiej była współpraca z Markiem Papszunem jako asystent w drużynie Legionovii Legionowo na poziomie III i II ligi. Z Olimpią Grudziądz dotarł do półfinału Pucharu Polski w 2022 roku. Dopiero w półfinale Olimpię pokonał Lech Poznań.

Marcin Płuska nowym trenerem ŁKS-u Łomża

Jego doświadczenie obejmuje prace w różnych klubach, takich jak Concordia Elbląg, Bzura Chodaków, Widzew Łódź (gdzie odniósł sukces awansując do III ligi), Pogoń Siedlce, Pelikany Łowicz, Hetman Zamość i Miedź Legnica.

Ostatnim miejscem, w którym Marcin Płuska pracował jako trener, była drużyna II-ligowa Kotwica Kołobrzeg. Niestety, jego pobyt w klubie trwał zaledwie 10 miesięcy. W pierwszej części sezonu zespół prowadzony przez niego plasował się na pierwszym miejscu w tabeli II ligi, mając trzy punkty przewagi nad drugim KKS-em Kalisz. Mimo obiecującego początku, wiosną Kotwica zanotowała serię niepowodzeń, przegrywając cztery z siedmiu meczów i zdobywając jedynie dwa zwycięstwa oraz jeden remis. To doprowadziło do decyzji zarządu klubu o zakończeniu współpracy z trenerem.

Jednym z charakterystycznych elementów kariery trenerskiej Marcin Płuski jest fakt, że nie pełnił funkcji pierwszego trenera w żadnym klubie przez okres dłuższy niż rok.

Obecnie asystentem trenera Płuski jest Grzegorz Białek, z którym już wcześniej współpracował w Kotwicy Kołobrzeg. Grzegorz Białek obecnie zajmuje stanowisko koordynatora jedenastek w Ursusie Warszawa. W sztabie trenerskim może także pojawić się Marcin Mroczkowski, który tymczasowo kieruje drużyną ŁKS-u.

CZYTAJ TAKŻE:

Zdjęcie: YT Kotwicy Kołobrzeg https://www.youtube.com/watch?v=ppY4NKjOqyM&ab_channel=KotwicaTV

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.