Podlaska Piłka

4 liga Okręgówka

Moje typy na sezon 2023/2024 – czy umiem wróżyć z fusów? Chyba całkiem nieźle

10 miesięcy temu nagrałem film z moimi przewidywaniami najważniejszych rozstrzygnięć w podlaskich ligach. Czy moje wróżby się sprawdziły? Sprawdźmy!

 • Uważałem, że Olimpia Zambrów zajmie w minionym sezonie miejsca 12-15 i nie pomyliłem się. To miejsce na ten moment odzwierciedla realną siłę Olimpii w trzeciej lidze, choć w kolejnym chyba możemy liczyć już na nieco więcej.
 • Jako zespół, który awansuje z 4. ligi do 3. ligi wskazywałem ŁKS Łomża. Co prawda, gdyby nie walkower przeciwko Ruchowi w meczu z Turem, to Ruch cieszyłby się z awansu, ale fakt jest faktem – awansował ŁKS a ja to wiedziałem. 😀
 • Spadkowicza z 4. ligi od początku widziałem w Orle Kolno i Orzeł mnie nie zawiódł (chociaż wolałbym żeby drużyna z Kolna była w 4. lidze). Orzeł był najsłabszy i zasłużenie spadł, przykro mi… To nie było trudne do przewidzenia.
 • Nie doceniłem jednak siły MOSP-u i Krypnianki, które to dwie drużyny również widziałem na dole tabeli, walczące o utrzymanie. Było inaczej – MOSP był 12. w tabeli a Krypnianka na 14. miejscu skończyła rozgrywki.
 • Zamieszana w walkę o utrzymanie była Cresovia i byłem w stanie to przewidzieć. Jednak jako drużynę, która będzie grać w barażu, wskazałem Dąb Dąbrowa Białostocka. Było blisko, bo dopiero w ostatniej kolejce Cresovia spadła na 17. miejsce a Dąb awansował na 16. miejsce. Detale, prawie zgadłem.
 • Czarnym koniem w 4. lidze miała być Sparta Szepietowo. W sumie jak na klub będący w dole tabeli sezon wcześniej, ósme miejsce jest dobre. Gdyby Sparta poprawiła grę u siebie, byłaby pewnie w najlepszej piątce ligi. A tak, jest w niej drugi czarny koń, który wskazałem – KS Wasilków. To chyba można mi zaliczyć, że wiedziałem nie? 🙂
 • W roli faworytów do awansu w okręgówce widziałem Spartę Augustów i MKS Mielnik. Pierwsi byli przez długi czas na dobrej drodze do awansu, drudzy przez krótszy czas, ale również. Niestety dla tych zespołów skończyło się miejscem czwartym dla Sparty i ósmym dla Mielnika.
 • Moje dwa czarne konie awansowały do 4. ligi! Mówiłem przed sezonem (na nagraniu), że czarnymi końmi będą Hetman Tykocin i Orlęta Czyżew. I co? I awansowali!
 • Wtopa: pomyliły mi się dwa białostockie kluby i powiedziałem, że Piast Białystok (nie Hetman) spadnie z ligi… hahahaha. Piast to by awansował do 4. ligi, gdyby było jeszcze kilka kolejek. Przepraszam Piaście! Na spadek skazałem też Pogoń Łapy. A oni pokazali, jak się podnieść po słabej jesieni. Również przepraszam…
 • Nie pomyliłem się co do Bociana, którego widziałem w roli spadkowicza przed sezonem, ale już w trakcie sezonu – nie. Bocian trafił jednak na silnych rywali w walce o utrzymanie i minimalnie w tabeli im ustąpił. Nie cieszę się z tego trafionego typu.
 • Trafiłem 2 na 3 awanse z A klasy. Wiedziałem, że awansuje Turośnianka i Biebrza. Nie doceniłem siły Pioniera i z tej grupy myślałem, że awansuje Olimpia II.

W sumie chyba całkiem nieźle jak na wróżenie z fusów, co? 🙂 Możecie zobaczyć sobie nagranie, żeby nie było, że ściemniam. Ale po co tracić 11 minut? 🙂 Lepiej uwierzcie a ten czas spędźcie na czymś ciekawszym. 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.