Podlaska Piłka

A klasa Juniorzy

Przyznano dotacje na piłkę w gminie Ciechanowiec: „nie poddamy się mimo małej kasy”

Burmistrz Ciechanowca przyznał dotacje na kluby sportowe działające na terenie gminy Ciechanowiec. Wśród dotowanych stowarzyszeń są dwa piłkarskie: Akademia Piłkarska Unia Ciechanowiec i Ciechanowieckie Stowarzyszenie Piłkarskie „Unia 1976” Ciechanowiec.

Kwota, jaką otrzymała Unia CSP nie zadowala włodarzy klubu. Stowarzyszenie prowadzi seniorską drużynę w A klasie, a od wiosny zacznie funkcjonować drużyna juniora młodszego.

Kwota jaką otrzymaliśmy , czyli 15000 zł kompletnie nie zabezpiecza nam możliwości prowadzenia działalności wyżej wymienionych sekcji w 2023r. Zarząd , zawodnicy oraz wszystkie osoby bliskie środowisku Piłki Seniorskiej w Ciechanowcu są niezwykle zasmucone dysproporcjonalnym podziałem środków finansowych pomiędzy Ciechanowieckie Stowarzyszenie Piłkarskie „Unia 1976” , a Akademią Piłkarską Unia Ciechanowiec. (…) pomimo braku wiary i zaufania w naszą działalność , nie poddamy się , zdobędziemy dodatkowe środki i nadal będziemy starać się z całych sił robić to co lubimy i co sprawia nam ogromną satysfakcję. czytamy na facebooku CSP Unii.

Unia Ciechanowiec, prowadząca szkolenie dzieci i młodzieży otrzymała z miasta 50 000 zł.

Kwota jaką otrzymaliśmy od Gminy, czyli 50 000 zł zabezpiecza nam możliwość spokojnego prowadzenia zajęć w 2023 roku dla dzieciaków w wieku 6-15 lat. Przypominamy, że obecnie w naszej Akademii trenuje 110 zawodników, chłopaków i dziewczyn podzielonych na 5 grup. Wiosną 5 naszych drużyn będzie występowało w rozgrywkach Podlaski ZPN. Prawdopodobnie od jesieni do rozgrywek dołączy nasza najmłodsza grupa Skrzatów, która notabene w ten weekend wystąpi w swoim pierwszym oficjalnym turnieju. napisano na facebooku Unii.

Fot. https://www.facebook.com/UniaCiechanowiec

Posłuchaj rozmowy z członkiem CSP Unii Andrzejem Sękalem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.