Podlaska Piłka

Inne podwórka premium

Upadek Noblebet

Znany bukmacher online, Noblebet ogłosił zamknięcie działalności. To kolejna marka, po Millenium,  która nie wytrzymała ostrej konkurencji wśród polskich bukmacherów. Czy klienci Noblebet stracą swoje pieniądze?

Noblebet znika z rynku

Noblebet całkiem niedawno zaistniał na rynku i wielu wróżyło mu sukces. Jako nowy bukmacher w Polsce, Noblebet postanowił wyróżnić swoją ofertę podkreślając ekskluzywny wizerunek, ale też atrakcyjne promocje. I o ile na zainteresowanie Noblebet nie mógł narzekać, to już na wyniki finansowe niestety tak. Dlatego Polski Bukmacher Sp. z o.o., która jest właścicielem marki, zdecydowała się zdjąć ten produkt z rynku. 

Co dalej z graczami Noblebet?

Na szczęście dla wszystkich klientów Noblebet był legalnym bukmacherem, nie mógł więc zniknąć z rynku, nie rozliczając się ze swoimi graczami. Wszystkie osoby, posiadające  aktywne konta w Noblebet otrzymały możliwość przeniesienia konta do LV BET,  drugiej marki należącej do spółki Polski Bukmacher. Firma zapewnia, że migracja kont wszystkich klientów Noblebet do LV BET przebiegnie sprawnie oraz że wszystkie trwające zakłady zostaną rozliczone, podobnie jak rozliczone zostaną wszystkie środki należące go graczy.  

Wysokie podatki od zakładów bukmacherskich

Za trudną sytuację w branży bukmacherzy obwiniają wysokie podatki, jakie muszą odprowadzać Polsce. Są one najwyższymi w Europie. Przedkłada się to bezpośrednio na ofertę naszych rodzimych firm. Polscy bukmacherzy, którzy działając legalnie, odprowadzają podatki od każdego postawionego zakładu, nie mogą konkurować z firmami, które nielegalnie oferują zakłady i płacenie podatków skutecznie omijają. To jedna z głównych przyczyn, dla których nawet 50% graczy wybiera nielegalnych bukmacherów. 

Co dalej z bukmacherami w Polsce?

Konsolidacja marek bukmacherskich  rynku zawsze oznaczać będzie spadek konkurencyjności. Niemniej jednak na rynek z pewnością ożywi się po uruchomieniu serwisów przez bukmacherów, którzy już w otrzymali nowe licencje Ministerstwa Finansów. Najbardziej wyczekiwane to Betway i Bwin, czyli bukmacherzy dobrze znani Polakom zagraniczni bukmacherzy, którzy cieszyli się powodzeniem na polskim rynku, zanim wprowadzono przepisy regulujące rynek hazardowy.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.