Futsal

Kamil Gryko (reprezentant Polski w futsalu): stawiam na futsal. Wspomnienie mistrzostw zostanie ze mną na zawsze

Fot. https://www.facebook.com/moksfutsal

Był w kadrze reprezentacji Polski, która otarła się o finał Mistrzostw Europy w Futsalu, rozgrywanych we wrześniu tego roku. Polacy w dogrywce przegrali z Hiszpanią, kończąc udział a rozgrywkach na półfinale. Na co dzień jest zawodnikiem białostockiego MOKS-u Słoneczny Stok. 19 letni Kamil Gryko odpowiedział nam na kilka pytań, dotyczących samego turnieju i swoich planów na sportową karierę.

Fot. https://www.facebook.com/moksfutsal

Co zdecydowało o Waszej porażce półfinałowej z Hiszpanią?

Na pewno brakowało nam już zdrowia, mieliśmy bardzo ciężko grupę w której zostawiliśmy dużo sił.

Co zrobiło na Tobie największe wrażenie podczas turnieju?

Organizacja turniej robiła naprawdę duże wrażenie, wszystko zorganizowanie było od A do Z. Taki turniej większość z nas przeżyła pierwszy i być może ostatni raz. Ciężko to porównać do naszej rodzimej Ekstraklasy, było to zupełnie nowe doświadczenie.

Jakie to uczucie reprezentować Polskę w wieku 19 lat?

To coś pięknego i wspomnienia z turnieju zostaną ze mną do końca życia, ale to już było, to przeszłość, i nie należy ciągle nią żyć, teraz przede mną nowe wyzwania i nowe cele!

Dlaczego grasz w futsal, jak to się zaczęło?

Pierwszą styczność z futsalem miałem ok 3 lat temu, zaczynałem grać na parkiecie w Bonito Białystok, teraz BonitoHelios Białystok. Poprzez grę w drugiej lidze futsalu, dobre występy z drużyna na turniejach młodzieżowych, udało się zapracować na transfer do Ekstraklasowego MOKS-u, w czym duży udział miał Karol Domalewski.

A reprezentacja? Co zrobiłeś, żeby do niej trafić?

Wszystko zaczęło się od Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Bielsko Białej, gdzie zajęliśmy 4. miejsce. Przez cały turniej na trybunach obserwował mnie trener reprezentacji Polski do lat 19. Po miesiącu otrzymałem telefon od trenera, z powołaniem na konsultacje.

Dlaczego grasz w futsal a nie piłkę nożną?

Po prostu, postawiłem na futsal wszystkie karty i pracuje nad tym, żeby „wycisnąć” z siebie tyle ile się da i dojść jak najdalej w tej dyscyplinie.

Dzwoni do Ciebie prezes klubu z Ekstraklasy piłkarskiej, oferuje kontrakt. Co robisz?

Ciężko powiedzieć, na pewno dużo i długo bym nad tym myślał. Futsal w naszym kraju nie jest tak rozwinięty i popularny jak w innych krajach, ale ciągle idzie to do przodu i z sezonu na sezon jest lepiej. Po długich namysłach wydaje mi się, ze bym wybrał Ekstraklasę, ale jednak tą na trawie.

Dzięki za rozmowę.

Dziękuję i pozdrawiam!

CZYTAJ WIĘCEJ O PODLASKIM FUTSALU

 • Cztery drużyny zagrają w 3. lidze futsalu na Podlasiu
  Cztery zespoły zgłoszone zostały do rozgrywek 3. ligi futsalu w naszym regionie. Trzy z nich znane są z występów na trawiastych boiskach. 3. liga futsalu w województwie podlaskim Start trzecioligowych zmagań zaplanowany jest na 11/12 grudnia 2022. Organizatorem rozgrywek jest…
 • Już w piątek rusza wojewódzki Puchar Polski w Futsalu
  Czy Santos Białystok powtórzy ubiegłoroczną pucharową przygodę? Już 11 listopada pierwszy runda Pucharu Polski w Futsalu na szczeblu województwa podlaskiego. Zagra w niej nomen omen zespołów. Awans do kolejnego etapu uzyskają zwycięzcy poszczególnych grup. Obok nich w drugiej rundzie wystąpią…
 • Co nas czeka na boiskach piłkarskich w weekend? [ZAPOWIEDŹ MECZÓW]
  Fot. Gosiewski Fotografia Za nami już pół rundy jesiennej. Czas biegnie szybko, ale każda kolejka przynosi nowe emocje. Nie inaczej będzie tym razem. Ciekawych meczów na piłkarskich boiskach naszego regionu nie zabraknie. 3. liga grupa 1 – Olimpia Zambrów, Jagiellonia…
 • Kamil Gryko (reprezentant Polski w futsalu): stawiam na futsal. Wspomnienie mistrzostw zostanie ze mną na zawsze
  Fot. https://www.facebook.com/moksfutsal Był w kadrze reprezentacji Polski, która otarła się o finał Mistrzostw Europy w Futsalu, rozgrywanych we wrześniu tego roku. Polacy w dogrywce przegrali z Hiszpanią, kończąc udział a rozgrywkach na półfinale. Na co dzień jest zawodnikiem białostockiego MOKS-u…
 • Rusza sezon futsalowy! Komunikat Wydziału Futalu i Piłki Plażowej Podlaskiego ZPN-u
  Fot. https://www.facebook.com/futbalo.bialystok Wydział Futsalu i Piłki Plażowej Podlaskiego ZPN-u opublikował komunikat o planowanych rozgrywkach futsalu w sezonie 2022/2023. Wydział, którego przewodniczącym jest Jakub Budźko, organizuje także futsalowe rozgrywki dla młodzieży. Treść komunikatu zobaczycie poniżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.