Podlaska Piłka

Futsal

Kamil Gryko (reprezentant Polski w futsalu): stawiam na futsal. Wspomnienie mistrzostw zostanie ze mną na zawsze

Fot. https://www.facebook.com/moksfutsal

Był w kadrze reprezentacji Polski, która otarła się o finał Mistrzostw Europy w Futsalu, rozgrywanych we wrześniu tego roku. Polacy w dogrywce przegrali z Hiszpanią, kończąc udział a rozgrywkach na półfinale. Na co dzień jest zawodnikiem białostockiego MOKS-u Słoneczny Stok. 19 letni Kamil Gryko odpowiedział nam na kilka pytań, dotyczących samego turnieju i swoich planów na sportową karierę.

Fot. https://www.facebook.com/moksfutsal

Co zdecydowało o Waszej porażce półfinałowej z Hiszpanią?

Na pewno brakowało nam już zdrowia, mieliśmy bardzo ciężko grupę w której zostawiliśmy dużo sił.

Co zrobiło na Tobie największe wrażenie podczas turnieju?

Organizacja turniej robiła naprawdę duże wrażenie, wszystko zorganizowanie było od A do Z. Taki turniej większość z nas przeżyła pierwszy i być może ostatni raz. Ciężko to porównać do naszej rodzimej Ekstraklasy, było to zupełnie nowe doświadczenie.

Jakie to uczucie reprezentować Polskę w wieku 19 lat?

To coś pięknego i wspomnienia z turnieju zostaną ze mną do końca życia, ale to już było, to przeszłość, i nie należy ciągle nią żyć, teraz przede mną nowe wyzwania i nowe cele!

Dlaczego grasz w futsal, jak to się zaczęło?

Pierwszą styczność z futsalem miałem ok 3 lat temu, zaczynałem grać na parkiecie w Bonito Białystok, teraz BonitoHelios Białystok. Poprzez grę w drugiej lidze futsalu, dobre występy z drużyna na turniejach młodzieżowych, udało się zapracować na transfer do Ekstraklasowego MOKS-u, w czym duży udział miał Karol Domalewski.

A reprezentacja? Co zrobiłeś, żeby do niej trafić?

Wszystko zaczęło się od Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Bielsko Białej, gdzie zajęliśmy 4. miejsce. Przez cały turniej na trybunach obserwował mnie trener reprezentacji Polski do lat 19. Po miesiącu otrzymałem telefon od trenera, z powołaniem na konsultacje.

Dlaczego grasz w futsal a nie piłkę nożną?

Po prostu, postawiłem na futsal wszystkie karty i pracuje nad tym, żeby „wycisnąć” z siebie tyle ile się da i dojść jak najdalej w tej dyscyplinie.

Dzwoni do Ciebie prezes klubu z Ekstraklasy piłkarskiej, oferuje kontrakt. Co robisz?

Ciężko powiedzieć, na pewno dużo i długo bym nad tym myślał. Futsal w naszym kraju nie jest tak rozwinięty i popularny jak w innych krajach, ale ciągle idzie to do przodu i z sezonu na sezon jest lepiej. Po długich namysłach wydaje mi się, ze bym wybrał Ekstraklasę, ale jednak tą na trawie.

Dzięki za rozmowę.

Dziękuję i pozdrawiam!

CZYTAJ WIĘCEJ O PODLASKIM FUTSALU

 • Podlaski ZPN zaprasza drużyny dziecięce do ligi futsalu!
  Fot. https://www.facebook.com/futbalo.bialystok Wydział Futsalu i Piłki Plażowej Podlaskiego ZPN-u zachęca wszystkie drużyny młodzieżowe z regionu do zgłoszenia do rozgrywek futsalu. Podlaski ZPN w nadchodzącym sezonie futsalowym planuje zorganizować rozgrywki również w kategorii Orlika i Żaka. Szczegółowych informacji udziela Jakub Budźko:…
 • Futasalowcy skończyli sezon. „Najtrudniejszy i najlepszy sezon Futbalo” [TABELA 1. LIGI]
  Fot. Sebastian Mackiewicz / https://www.facebook.com/futbalo.bialystok Podlaskie drużyny futsalowe zakończyły sezon 2022/2023. Czas sprawdzić, jak poszło naszym futsalowym reprezentantom! 1.LIGA FUTSALU – Futbalo Białystok, Bonito Helios Białystok W pierwszej lidze futsalu mamy dwie białostockie drużyny. Wyższe, czwarte miejsce, zajęło Futbalo Białystok….
 • Puszcza zagra rewanż o awans do 2. ligi futsalu. Musi wygrać wysoko
  Puszcza Hajnówka wygrała 3. ligę futsalu w województwie podlaskim i zyskała tym samym prawo do gry w barażu o awans, do 2. ligi. Pierwszy mecz barażowy już został rozegrany, teraz Puszczę czeka rewanż u siebie. Barażowym rywalem Puszczy jest zespół…
 • Jak powstała nazwa DTS Helios Białystok?
  DTS Helios Białystok to białostocki klub sportowy, który świętował w tym tygodniu 25-lecie istnienia. To dzielnicowe stowarzyszenie założone zostało m.in. przez Przemysława Sarosieka, znanego w środowisku lokalnym sędziego piłki nożnej i futsalu. 25 lat DTS Helios Białystok W związku z…
 • Rozmowa z Jakubem Budźko o podlaskim futsalu
  W drugim odcinku podcastu o piłce nożnej na Podlasiu rozmawiam z Jakubem Budźko. O czy rozmawialiśmy? Dlaczego Wissa Szczuczyn nie zagrała w 3. lidze futsalu? Jak to się stało, że najlepszy na parkiecie Futsal MOSiR Grajewo nie wygrał ligi? Czy…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.