4 liga A klasa Okręgówka

Orzeł Kolno złożył „wniosek o utrzymanie”. I się utrzymał. Podlaski ZPN zdecydował o kształcie rozgrywek w sezonie 2022/2023

Podlaski Związek Piłki Nożnej podjął decyzje dotyczące kształtu rozgrywek 4. ligi podlaskiej w sezonie 2022/2023. Ogłosił je w komunikacie na swojej stronie internetowej dziś, 11 lipca.

Po pierwsze – związek zdecydował, że w 4. lidze w tym i w kolejnych sezonach zagra aż 18 zespołów. Aż, bo niedawno ustalono, że będzie tych zespołów 16 i zasady spadków i awansów dostosowano pod tą liczbę zespołów. Teraz dochodzi po raz kolejny do zmiany, która „ma to na celu zapewnienie stałości organizacyjnej w kolejnych sezonach w rozgrywkach piłkarskich Podlaskiego ZPN”

Wszystko przez decyzję o utrzymaniu Orła Kolno w lidze. Orła, który złożył wniosek o powiększenie 4. ligi do 18 drużyn, a więc de facto wniosek o utrzymanie się w 4. lidze. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie.

Zarząd Podlaskiego ZPN zatwierdził udział drużyny KKS „ Orzeł” Kolno w rozgrywkach IV ligi Podlaskiego ZPN w sezonie 2022/2023.  Zarząd Podlaskiego ZPN po długich obradach zdecydował o pozytywnym rozpoznaniu wniosku KKS „Orzeł” Kolno odnośnie powiększenia ilości zespołów IV ligi do 18 zespołów, przede wszystkich z uwagi na konieczność zapewnienia ciągłości rozgrywek, braku zespołu pauzującego w danej kolejce, jak też uzasadnione stanowisko Klubu. czytamy w komunikacie.

Skład 4. ligi w sezonie 2022/2023.

 1. Wissa Szczuczyn
 2. Ruch Wysokie Mazowieckie
 3. ŁKS 1926 Łomża
 4. KS Michałowo
 5. Tur Bielsk Podlaski
 6. KS Wasilków
 7. Warmia Grajewo
 8. KS Grabówka
 9. Promień Mońki
 10. MOSP Białystok
 11. Czarni Czarna Białostocka
 12. Krypnianka Krypno
 13. Cresovia Siemiatycze
 14. Sparta 1951 Szepietowo
 15. Orzeł Kolno
 16. KS Śniadowo
 17. Dąb Dąbrowa Białostocka
 18. Wigry Suwałki S.A.

Po drugie – w okręgówce zostaje MKS Pogoń Łapy. Na tym poziomie rozgrywkowym będzie grało 16 drużyn. Skład okręgówki na ten sezon macie poniżej.

 1. Hetman Białystok
 2. Sparta Augustów
 3. MKS Mielnik
 4. Sokół 1946 Sokółka
 5. LZS Krynki
 6. Orlęta Czyżew
 7. Rudnia Zabłudów
 8. Puszcza Hajnówka
 9. GKS Gródek
 10. GKS Stawiski
 11. Pomorzanka Sejny
 12. KS Piast Białystok
 13. MKS Pogoń Łapy
 14. UKS Konar Korycin
 15. Bocian Boćki
 16. Hetman Tykocin

Po trzecie – dokonano podziału drużyn na trzy grupy A klasy. Podziału dokonano według nowego schematu, który miał zapobiegać dysproporcji poziomu sportowego między grupami, jednocześnie zachowując w miarę możliwości kryterium geograficzne. Pomysł był słuszny i należy wziąć pod uwagę, że zadanie, przy ustalonych przez związek zasadach doboru grup, było karkołomne. Ostatecznie najrozsądniej wygląda skład pierwszej grupy:

 1. KS Verta Suwałki
 2. Grab Janówka
 3. Polonia Raczki
 4. Warmia II Grajewo
 5. Wissa II Szczuczyn
 6. Biebrza Goniądz
 7. Promień II Mońki
 8. Jasion Jasionówka
 9. Jastrząb Knyszyn
 10. Pogranicze Kuźnica
 11. Sudovia Szudziałowo

W drugiej grupie znalazły się zespoły z Białegostoku i okolic oraz… ŁKS II Łomża, któremu nie zazdrościmy dość dalekich wyjazdów niemal co dwa tygodnie.

 1. Pasja Kleosin
 2. ŁKS 1926 II Łomża
 3. KOS 1984 Rutki
 4. KS Sokoły
 5. Turośnianka Turośń Kościelna
 6. Narew Choroszcz
 7. Korona Dobrzyniewo Duże
 8. Magnat Juchnowiec Kościelny
 9. KS Wasilków II
 10. Supraślanka Supraśl
 11. Włókniarz Białystok
 12. Piłkawka Białystok

Zdecydowanie gorzej ma jednak drugi łomżyński zespół z A klasy – Perspektywa Łomża. Wracający po latach klub [PISALIŚMY O TYM TUTAJ] będzie jeździł do Siemiatycz, Czeremchy czy Drohiczyna. W podobnej, choć o jakieś 20 kilometrów lepszej sytuacji, są rezerwy Olimpii.

 1. Iskra Narew
 2. Tur II Bielsk Podlaski
 3. Iskra Wyszki
 4. Pionier Brańsk
 5. Kolejarz Czeremcha
 6. Husar Nurzec
 7. Cresovia II Siemiatycze
 8. Żubr Drohiczyn
 9. Ruch II Wysokie Mazowieckie
 10. Olimpia II Zambrów
 11. Unia 1976 Ciechanowiec
 12. Perspektywa Łomża

Dajcie znać, co sądzicie o decyzjach Podlaskiego ZPN-u.

Źródło: podlaskizpn.org

POTRZEBUJESZ RENOWACJI BOISKA? ONI ZROBIĄ TO NAJLEPIEJ!POTRZEBUJESZ RENOWACJI BOISKA? ONI ZROBIĄ TO NAJLEPIEJ!
POTRZEBUJESZ BUSA, LAWETY, PRZYCZEPKI? U NICH WYNAJMIESZ SZYBKO I TANIO!
ZAMÓW USŁUGI FOTOWOLTAICZNE W FALCON ENERGY, A FIRMA PRZEKAŻE 3% WARTOŚCI INWESTYCJI NA KLUB, KTÓRY WSKAŻESZ!

1 KOMENTARZ

 1. Na samym wstępie…4 liga i okręgówka i ich podział ma sens cieszy większa liczba zespołów. Tym bardziej, że Wigry „spadły” do 4 ligi i nikt z tego tytułu nie został zdegradowany niżej. Szacun!!!Wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy.

  Natomiast to, co od pewnego czasu zostało poczynione w A klasie woła o pomstę do nieba. 3 grupy po 11-12 zespołów. Przecież to jest po 10-11 meczów w rundzie. Śmiech na sali. Fajnie, że jest dość blisko na wyjazdy, ale różnice sportowe pomiędzy zespołami są kolosalne, nie wspominając już między grupami.

  Podam przykład: wygrywasz wszystkie mecze sparingowe z zespołami które były w czubie tabeli w grupie 1 i 2, po czym doznajesz porażek tylko z dwoma zespołami ze swojej grupy i nie masz szansy na awans:) To jest zaprzeczenie jakiejkolwiek rywalizacji sportowej:) Jak porównać wyjazd np do Tykocina, Łomży, a następnie grać z Piłkawką (z całym szacunkiem dla chłopaków) ale jakaś gradacja umiejętności musi być. Na tym polega duch sportu i rywalizacji.

  Gram w tych śmiesznych ligach od 20 lat: B klasa, A klasa, Okręgówka, 4 liga i do dziś nie rozumiem dlaczego została zlikwidowana B-klasa. Aby awansować wyżej każdy gra z każdym. Przecież można podzielić tak grupy by zrobić jednego wyraźnego kandydata do awansu i wsadzić go do „łatwej” grupy a w innych ulokować po 3-4 które mogłyby z nim rywalizować i które szykują się do awansu i tak przez kilka lat ze względu na „podziały” PZPN nie będą mogły awansować:). Czy tylko mi się wydaje to chore?:)

  Inna sprawa…Jeśli wyjazd o 50-100km dalek obciąża tak finanse kluby by ten nie mógł funkcjonować…to ten klub nie powinien grać pod egidą PZPN tylko w jakiś BLS-ach. Jeśli ktoś nie ma czasu na wyjazd…powinien grać w ligach osiedlowych itd.

  Na Podlasiu i tak mamy mało zespołów i poziom…coraz słabszy. I jeszcze wykręcamy takie akcje. A klasa 18 zespołów. W B klasie 17 i awans po 2 najlepsze.

  Ps. No chyba, że podzielić A klasę na 4 grupy. Wtedy będzie można rowerami jeździć na mecze:P hehehe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.