Podlaska Piłka

Inne podwórka premium

Jak uniknąć podatku od zakładów piłkarskich u legalnych bukmacherów?

Bukmacher bez podatku to  jedna z najczęściej wyszukiwanych fraz w internecie. I choć uniknięcie płacenia podatków wydaje się przedsięwzięciem z góry skazanym na niepowodzenie, to w przypadku zakładów bukmacherskich pojawiła się taka możliwość.

Odkąd w Polsce działalność bukmacherów została uregulowana ustawą hazardową, wprowadzono też opodatkowanie tej działalności. I oznacza to, że nie tylko bukmacher musi je płacić ale także gracze.  Całe szczęście rozliczaniem zajmuje się bukmacher, jednak pobiera od od wszystkich graczy i od każdego zakładu podatek.

Zakłady bez podatku

Powstaje zatem pytanie: Czy legalnie można unikać płacenia podatku? Odpowiedź brzmi: tak!  Rozwiązanie okazało się bardzo proste. Mimo, że legalni bukmacherzy muszą płacić podatki, to udało się im wprowadzić do swojej oferty  promocję w postaci gry bez podatku. LV BET, który jest  jednym z legalnych bukmacherów w Polsce, także udostępnił taką możliwość swoim użytkownikom.

Jak wygląda to w praktyce? 

LV BET zaproponował swoim graczom możliwość obstawiania kuponów bukmacherskich bez podatku w ramach bonusu powitalnego. Akcja promocyjna pod nazwą  „Zbijamy podatek po rejestracji” pozwala nowym graczom na 14 dni gry za pełną stawkę. Żeby skorzystać z promocji wystarczy założyć w LV BET nowe konto. To oczywiście nie jest cała oferta powitalna od LV BET. Razem z grą bez podatku dostać można także bonus w postaci bonusu bez depozytu i zakładu bez ryzyka.

Promocja dotyczy zakładów typu: zakłady przedmeczowe i zakłady na żywo, a kupony grane ze współczynnikiem muszą spełnić tylko dwa proste warunki:

  • minimalna liczba zdarzeń 3
  • minimalny kurs ogólny 2.40

Każdy kupon, spełniający powyższe warunki i zagrany podczas obowiązywania promocji, zostanie automatycznie puszczony ze współczynnikiem 1.0. Oczywiście bez podatku możecie obstawiać dowolne sporty z oferty LVBET, w tym m.in.:

  • Piłkę nożną, wszystkie dostępne ligi czyli do IV włącznie
  • Koszykówkę
  • Tenis
  • Rugby
  • Ale też mniej popularne jak snooker czy szachy

Promocja dotyczy zakładów postawionych za pomocą strony, wersji mobilnej oraz aplikacji LVBET, co jest sporym udogodnieniem dla graczy.

Promocja jest na tyle popularna wśród graczy, że inni legalni bukmacherzy w Polsce nie pozostają w tyle i również pozwalają na stawianie zakładów bez podatku, oczywiście pod pewnymi warunkami. Wśród nich są Noblebet, Fortuna, forBET czy TOTALbet. W każdym przypadku wygląda to podobnie, bukmacher bierze na siebie kwotę podatku, pozwalając grać za pełną stawkę zakładu.  Promocje poszczególnych bukmacherów różnią się między sobą warunkami i czasem trwania.

Jaki podatek trzeba zapłacić od zakładów?

Podatki od zakładów bukmacherskich w Polsce są niestety  jednymi z najwyższych w Europie:

  1. Podatek od każdego postawionego zakładu: 12%

To znaczy, że stawiając zakład za 10 zł, tak naprawdę stawiamy za 8,8 zł.

  1. Podatek od każdej wygranej powyżej 2280 zł

Czyli wygrywając 3000 zł na rękę otrzymamy 2700 zł

Plusem w tej sytuacji wydaje się fakt, że to nie gracze muszą rozliczyć się z Urzędem Skarbowym ale bukmacher. To on według prawa jest odpowiedzialny za wszystkie kwestie podatkowe,w tym pobranie kwoty podatku od zakładu i wypłacenie kwoty wygranej na zakładach, pomniejszonej już o podatek. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.