Podlaska Piłka

4 liga

Raport z przygotowań Warmii Grajewo

Warmia Grajewo opublikowała obszerny raport z okresu przygotowawczego.

Przeczytacie go poniżej oraz na kswarmiagrajewo.pl.

Po zimowej przerwie czwartoligowy zespół WARMII Grajewo powrócił do zajęć treningowych w połowie stycznia. Po nieudanej rundzie wiosennej czas na solidną pracę i walkę o jak najwyższą pozycję w lidze.

Nasi piłkarze trenują na grajewskich obiektach, jak co roku udostępnianych i znakomicie przygotowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy Dyrekcji i Pracownikom MOSiR. Tej współpracy zazdrości nam większość działaczy sportowych z regionu, którzy słusznie stawiają ją za wzór tego jak powinien funkcjonować sport w mieście.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Zarząd Klubu już na pierwszych zajęciach przedstawił zawodnikom informację o wprowadzonych zmianach, mających na celu poprawę treningowej frekwencji, a które zostały ustalone na grudniowym spotkaniu Zarządu z trenerem Zawadzkim. Frekwencja na treningach jest zadowalająca, choć oczywiście nie brakuje problemów (m.in. COVID, praca zawodowa).

ZMIANY W KADRZE 

Już przed końcem rundy jesiennej pożegnał się z Klubem Marcin Arciszewski, który zdecydował się na zakończenie gry. Oprócz niego jesienią przerwali treningi z różnych powodów: Łukasz Domurat, Wojciech Koszczuk i Kuba Kwieciński. Łukasz Wojno, który w lidze pokazał się z bardzo dobrej strony i obok Pawła Kossyka był najskuteczniejszym naszym zawodnikiem (7 goli!) dostał się do straży pożarnej i odbywa 3-miesięczne szkolenie. Nadal jest naszym zawodnikiem, ale ze względu na szkolenie nie bierze udziału w treningach.

ZMIANY W KADRZE

Zimowe okienko transferowe jest specyficzne na tym poziomie rozgrywek. Zawodnicy związani są z klubami na podstawie deklaracji gry amatora podpisanej na cały sezon. Kluby nie zgadzają się na transfery bezgotówkowe, a ceny za transfery definitywne lub wypożyczenia są często delikatnie mówiąc oderwane od rzeczywistości. Dlatego bardzo trudno o pozyskanie wartościowych zawodników zimą.

ZMIANY W KADRZE

Ze względu na odejście aż 4 obrońców, Zarząd Klubu czekało sporo pracy i konieczne było przede wszystkim uzupełnienie strat w linii obrony. Już w grudniu działacze szybko porozumieli się z powracającym zza granicy Mateuszem Maliszewskim. Urodzony 3 stycznia 1998 roku w Białymstoku wysoki (niemal 190 cm) obrońca jest wychowankiem JAGIELLONII Białystok. W sezonie 2014/15 i 2015/16 był w kadrze ekstraklasowego zespołu. Później Mateusz był wypożyczany do III-ligowych zespołów: TURA Bielsk Podlaski, ZNICZA Biała Piska i do czerwca 2021 OLIMPII Zambrów. W tych klubach zagrał dokładnie 102 mecze na poziomie III ligi. Jesienią przebywał prywatnie za granicą. Mimo młodego wieku jest to już doświadczony zawodnik, bardzo chwalony za swoją grę w każdym z dotychczasowych klubów.  Liczymy, że będzie istotnym wzmocnieniem linii defensywnej naszej drużyny. Nowy obrońca WARMII przychodzi do naszego Klubu na mocy transferu definitywnego z białostockiej JAGIELLONII.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.