Okręgówka

Trener Sparty Augustów podsumowuje rundę. “Udało się posklejać drużynę”

Zdjęcie:Aneta Domaszewska

Trener Sparty Augustów za pośrednictwem Facebookowego profilu klubu z Augustowa, podsumował rundę jesienną w wykonaniu swoich podopiecznych.

Oto, co powiedział trener Rafał Harasim.

“Do sezonu przystępowaliśmy po spadku z IV ligi co nie pozostawało bez echa, wielu zawodników nie było pewnych pozostania w klubie, zaczęli szukać nowych drużyn, a okres między rozgrywkami był bardzo krótki. Udało się to wszystko „posklejać”. Kilku zawodników odeszło w ich miejsce pojawiło się kilku nowych. Postanowiliśmy wycofać z rozgrywek juniora pierwszy rocznik Akademii i zasilić młodymi chłopakami drużynę seniorów. Na początku rozgrywek udało się skompletować dość szeroką i wyrównaną kadrę co przełożyło się na wyniki. Niestety końcówka sezonu była bardzo ciężka. Doszły kontuzje, wyjazdy, kartki, ale również nieodpowiedzialne zachowania niektórych zawodników. Mimo ciężkiej sytuacji udało się zakończyć rozgrywki na 1 miejscu i do tego mamy jeszcze 2 mecze zaległe.

Plan, który zakładaliśmy wykonaliśmy w 100% – założeniem było grać jak najlepiej i po rundzie być w pierwszej trójce. Teraz czekają nas rozmowy z zawodnikami, kto zostanie i na jakich warunkach, może kogoś uda się pozyskać, bo nie oszukujmy się mamy za wąską kadrę na powrót do IV ligi. Teraz jest dłuższa przerwa, zaczynamy rozmowy i plany na kolejną rundę. Każdy kto trochę interesuje się sportem wie jaka jest sytuacja finansowa drużyny i z jakimi problemami klub i chyba większość klubów w mieście się boryka. Wiemy jak zapowiada się kolejny rok i jakie są ceny wszelkich usług, choćby transportu.

Chcielibyśmy wrócić do IV ligi, klub w 2022 będzie obchodzić 75 lecie i myślę, że fajnie by było uczcić ten jubileusz awansem.
Nie chciał bym wyróżniać jakiś konkretnych zawodników, cała drużyna była skonsolidowana, skupiona na konkretnym celu jakim był kolejny mecz i chęć zwycięstwa. Fajnie wkomponowali się młodzi chłopcy z Akademii, jest paru ciekawych zawodników i mam nadzieję, że jeszcze o nich usłyszymy.

Cel jaki ja stawiam z chłopakami to nie ma co ukrywać – awans. Nie będzie łatwo. Zawsze runda wiosenna jest cięższa, kluby szukają wzmocnień, więcej czasu można poświęcić na przygotowania. My chcemy skupić się na sobie, zatrzymać wszystkich zawodników, co nie będzie łatwe, spróbować pozyskać jeszcze 1-2 graczy. Mam nadzieję, że wrócą zawodnicy po kontuzjach, do tego sytuacja finansowa klubu będzie na tyle stabilna, że w czerwcu będziemy świętować awans i będzie to mały wkład w 75 lecie klubu.

Chciałbym wszystkim zawodnikom serdecznie podziękować przede wszystkim za chęci do treningów, poświęcenie, walkę w każdym meczu. Mam nadzieję, że okres przygotowawczy przepracujemy bardzo solidnie i po spełnieniu podstawowych warunków nasze miejsce w tabeli się nie zmieni do końca rundy wiosennej.”

Źródło:https://www.facebook.com/Augustowski-Klub-Sportowy-Sparta-111931737245754/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *