WOKÓŁ PIŁKI

Piłkarze czwartoligowca z lubuskiego służą na granicy polsko-białoruskiej. Klub ma kłopoty

Większość zawodników klubu grającego w czwartej lidze lubuskiej – Czarnych Żagań – zostało delegowanych do strzeżenia granicy polsko-białoruskiej.

Oczywiście nie z racji bycia piłkarzami, a z racji bycia żołnierzami. Znaczną część kadry stanowią bowiem żołnierze 34 Brygady Kawalerii Pancernej.

Żaganianie wyjaśnili sytuację na Facebooku (pisownia oryginalna): “Wszyscy wiemy jaka jest sytuacja polityczna na wschodniej granicy Polski. Większość naszych zawodników z pierwszego składu udało się pełnić obowiązki służbowe i stąd nasze problemy”czytamy.

Po ostatnim meczu ligowym (porażka 1:3 z Piastem Czerwieńsk) klub podał informację, że mowa o dokładnie jedenastu zawodnikach. To Krystian Chabiniak, Łukasz Budzyński, Maciej Ciżmiński, Kamil Lechowicz, Janusz Szkarapat, Bartosz Szczęch, Dariusz Piechowiak, Krzysztof Adamczyk, Krystian Chruścicki, Maciej Skiba i Tomasz Urban. Do składu dołączono czterech piłkarzy z zespołu juniorów młodszych.

Po dziesięciu kolejkach trwających rozgrywek IV ligi mieli na koncie szesnaście punktów. W ostatnich czterech meczach zdobyli już jednak tylko dwa.

Mimo wszystko – życzymy spokojnego pobytu na Podlasiu i szybkiego powrotu do szatni swojej drużyny.

Fot. Czarno Żagań facebook https://www.facebook.com/MKS-Czarni-%C5%BBaga%C5%84-1957-102898901436939/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *