Piłka kobieca

Sędzie z Podlaskiego prowadziły mecz Ekstraligi kobiet

Trzy sędzie z naszego regionu poprowadziły w sobotę mecz Ekstraligi kobiet pomiędzy UKS SMS-em Łódź i AZS-em UJ Kraków.

Spotkanie, które transmitowane było na antenie TVP Sport, w roli sędziów poprowadziły: Ewelina Fiedorczuk-Sipko, Monika Czudzinowicz i Agnieszka Dobrzyńska.

Zapytaliśmy Ewelinę o wrażenia po tym meczu.

“Jestem zadowolona z przeprowadzonego spotkania Ekstraligi. Dowiedziałyśmy się o transmisji wczoraj, ponieważ mecz Sosnowca z Łęczną został przełożony, a to ten mecz miał być transmitowany. Oczywiście stres był duży, ponieważ nie mam okazji zbyt często sędziowania spotkań transmitowanych.

Przebieg meczu był lekko nerwowy, lider tabeli nie mógł strzelić bramki, więc AZ UJ jeszcze w pierwszej połowie strzela bramkę i mecz stał się bardziej nerwowy a SMS Łódź czując presję czasu chce wyrównać wynik. Nie udaje się gospodarzom strzelić bramki.

Podejmowane decyzje przez mój zespół nie budziły kontrowersji i to jest największą satysfakcja. Sedziujemy razem od kilku lat, ale cały czas staramy się być bardziej doskonałe, podejmować trafne decyzje. Z Agnieszką i Moniką sędziuję od początku i to dzieki nim mogę się cieszyć z biegania po Ekstraligowych boiskach.

Dużo motywacji dał mi awans do 4.ligi podlaskiej. Mecze Ekstraligi sędziuje się łatwiej. Każda ma świadomość jak ważne zawody sędziujemy, a to daje motywację do dalszej pracy. Moją uwagę zwróciła kultura zawodniczek oraz podejście całego sztabu szkoleniowego obydwu drużyn. Trenerzy skupieni są na grze zawodniczek. Chcę podkreślić, że nie są to moje pierwsze zawody prowadzone na tym poziomie.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *