4 liga A klasa Okręgówka

[PILNE] Wiemy, kto spada z 4.ligi i okręgówki. Trzy A klasy w kolejnym sezonie!

Dziś Podlaski Związek Piłki Nożnej podejmuje decyzje, dotyczące liczby drużyn w kolejnym sezonie w podlaskich ligach. Od tego zależy, kto spadnie po zakończonym sezonie z 4. ligi i okręgówki.

Przez pewien czas w środowisku krążył pomysł powiększenia 4. ligi i okręgówki do 18 zespołów. Spowodowałoby to spadek mniejszej liczby zespołów z 4. ligi i klasy okręgowej. Dziś jednak, jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, pomysł nie pojawił się oficjalnie podczas obraz zarządu Podlaskiego ZPN-u.

Terminarz 4. ligi i klasy okręgowej na sezon 2021/2022 zakłada rozegranie 15 kolejek w rundzie jesiennej, a więc ligi te będą prawdopodobnie liczyły po 16 drużyn. Będą też utworzone trzy grupy A klasy, w każdej po 12 drużyn. Nowe zespoły w rozgrywkach to: ŁKS II Łomża, Warmia II Grajewo, Promień II Mońki, Sparta II Szepietowo i Znicz Radziłów.

Jeśli oficjalnie zostaną podjęte te decyzje, oznaczać to będzie, że z 4. ligi spadają: Dąb Dąbrowa Białostocka, MKS Mielnik, Sparta Augustów, Sokół Sokółka, Wigry II Suwałki.

Z klasy okręgowej spadnie zatem aż 9 drużyn: Jasion Jasinówka, Korona Dobrzyniewo, Bocian Boćki, Kora Korycin, Tur II Bielsk Podlaski, Unia Ciechanowiec, Magnat Juchnowiec, Narew Choroszcz, Hetman Tykocin.

Runda jesienna w 4. lidze i klasie okręgowej rozpocznie się 14 i 15 sierpnia, a A klasa zacznie granie 28 i 29 sierpnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *