Inne podwórka premium

Pasywna wertykulacja boiska – jak i kiedy należy ją wykonać? Dlaczego jest to ważny zabieg?

Marzec i początek kwietnia to czas na wykonanie wertykulacji boiska. Jak prawidłowy wykonać ten zabieg ? Jak go wykonać nie uszkadzając murawy?

Z pomocą przyjdzie nam urządzenie Wiedenmann Terra Rake. Maszyna została skonstruowana specjalnie do szybkiej i efektywnej wertykulacji boisk sportowych. Czas wykonania zabiegu to ok. 40 minut w jednym kierunku. Oczywiście zalecane jest zrobienie tego zabiegu w dwóch kierunkach. Specjalnie skonstruowane pazurki o odpowiedniej grubości, pięciokrotny zwój pazurka na rurce oraz dwie pływające ramy pozwalają na naprawdę na szybką i bezpieczną pracę. Zgrzebłem Wiedenmann Terra Rake pracuje się z prędkością ok. 12 km/h.

Tego typu zabieg wykonujemy jako jeden z pierwszych na wiosnę i jako jeden z ostatnich na jesień. Nie ogranicza nas tu stan wegetacji – jedynie warunki pagodowe. Do użycia zgrzebła nie może być za mokro (zaraz po deszczu lub w trakcie jego trwania) ani też za gorąco (temperatury powyżej 25 stopni C).

Zgrzebła mogą być podczepiane do ciągników z tylnym TUZ-em lub do kosiarek samojezdnych na zaczep jednopunktowy (wersja ciągniona).

Zalety użycia zgrzebła Terra Rake:

  • nie wyłączamy murawy z użytkowania jak to jest w przypadku wertykulatorów aktywnych
  • stosując regularnie co 4-6 tygodni systematycznie usuwamy filcu i utrzymuje murawę cały czas w zdrowej kondycji (8 do 10 zabiegów w roku)
  • stosujemy mniej środków ochrony roślin – przy regularnym używaniu zgrzebła ograniczamy rozwój chwastów
  • niezawodność – na maszynę udzielona jest 5-cio letnia gwarancja producenta
  • prosta i intuicyjna obsługa
  • brak ryzyka uszkodzenia darni
  • pełna kontrola warstwy filcu a co za tym idzie optymalne wchłanianie przez trawę wody oraz nawozów

Po wykonanym zabiegu wertykulacji, należy zebrać susz i obumarłe części trawy. Najlepiej użyć do tego zamiatarki przeciwbieżnej. Regularne stosowanie takich zamiatarek pozwala nam nie tylko oczyszczać boisko ale również „układa” trawę pod nóż kosiarki, co sprawi, że przy następnym koszeniu płyta boiska będzie dokładnie skoszona.

SKONTAKTUJ SIĘ Z EKSPERTAMI Z EMERALLD – ZAMÓW BEZPŁATNE BADANIE GLEBY NA HASŁO „PODLASKA PIŁKA”!

(+48) 668 070 569

biuro@emeralld.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.