Inne podwórka premium

Można dbać o boisko w zgodzie z naturą. Jak? Eksperci podpowiadają

Początek sezonu wiosennego, to niewątpliwie jeden z najtrudniejszych okresów w ciągu roku dla każdego greenkeepera czy groundsmenna, który jest odpowiedzialny za profesjonalne przygotowanie murawy boiska lub pola golfowego.

„Każda nawierzchnia sportowa wymaga pielęgnacji w postaci zaplanowanych zabiegów agrotechnicznych oraz racjonalnego nawożenia i gospodarowania składnikami odżywczymi. Dlatego tak ważne jest zrozumienie natury i wykorzystanie jej siły do wspierania naszej pracy ” mówi Robert Łoza z firmy Emeralld Polska.

Nauka

Oczekiwana od greenkeeperów i groundsmenów wiedza wymaga nieustannego szkolenia oraz wymiany doświadczeń i informacji. Dlatego wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom firma Emeralld organizuje szkolenia i konferencje mające na celu z jednej strony przekazanie informacji na temat planowania zabiegów agrotechnicznych, a z drugiej przedstawia naturalne metody wspierania pielęgnacji trawy na boiskach i polach golfowych, wykorzystując do tego organiczne i biologiczne preparaty. „Obserwujemy zmiany zachowań i oczekiwań naszych Klientów. Obecnie firmy szukają nie tylko kompleksowego wsparcia w zakresie doboru maszyn, ale także oferty naturalnych środków i metod wspierających prawidłowy wzrost trawy”mówi Rafał Pitek z Emeralld Polska.

Panująca od 2020 roku pandemia i związane z nią obostrzenia wstrzymała chwilowo działania szkoleniowe. Jednak mamy nadzieję, że otwarcie Centrum Szkoleniowego Emeralld pozwoli w najbliższym czasie na zorganizowanie szkoleń produktowych oraz szkoleń praktycznych obejmujących zagadnienia pielęgnacji naturalnych nawierzchni trawiastych. Dodatkowo w 2021 roku zaplanowana jest jedna z cyklicznych konferencji, którą organizujemy co dwa lata – Konferencja Golf & Sport.

„Jest to niewątpliwie dobra okazja do wymiany wzajemnych kontaktów i doświadczeń pomiędzy profesjonalistami, jak również osobami, które stawiają swoje pierwsze kroki w zakresie pielęgnacji i planowania zabiegów agrotechnicznych. Międzynarodowi eksperci są dodatkowym wsparciem i źródłem informacji dla wszystkich uczestników”mówi Paweł Piasecki z firmy Wiedenmann GmbH. Teoria połączona z praktycznym pokazem maszyn i urządzeń pozwala uczestnikom zrozumieć kwestie związane z wymaganiami związanymi z codzienną obsługą muraw sportowych. „Nowoczesne rozwiązania stosowane w ciągnikach kompaktowych i profesjonalnych kosiarkach wrzecionowych firmy John Deere sprawiają, że operator za każdym razem wykonuje swoją pracę w sposób precyzyjny i dokładny. Obecnie bardzo ważnym czynnikiem decydującym o wyborze konkretnej maszyny jest jej trwałość, dostępność materiałów eksploatacyjnych oraz profesjonalny serwis. Maszyny John Deere mogą być objęte kompleksowym programem PowerGard”. Jest to wydłużona ochrona maszyny nawet do 5 lat od momentu zakupu, gwarantowana przez producenta” – mówi Piotr Mazur z firmy Bętkowski Service.

W zgodzie z naturą

Właściwy dobór sprzętu i jego prawidłowe użytkowanie to połowa sukcesu. Dlatego tak dużą rolę firma Emeralld Polska przykłada do profesjonalnego wsparcia swoich Klientów pod kątem planowania i doboru nawozów oraz mieszanek nasion traw. „Zmieniające się przepisy oraz wymagania dotyczące jakości i sposobu utrzymania muraw sportowych powodują, że nasi Klienci szukają naturalnych środków, które wspomagają biologiczne życie w glebie” – mówi Sebastian Sadź – Greenkeeper Expert w Emeralld Polska. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam na wypracowanie rozwiązań opartych o naturalne i bezpieczne dla środowiska preparaty – „Rodzaj i ilości stosowanego środka biologicznego uzależniona jest od aktualnego stanu gleby, a naszym zadaniem jako greenkeepera lub groundsmena jest właściwa symbioza i współpraca z naturą” – mówi Sebastian Sadź. „Tworząc programy nawozowe dążymy do zachowania jak największej równowagi w tym środowisku, ale pamiętajmy że jest to organizm żywy i naszą rolą jest bieżąca kontrola i reagowanie na zmieniające się warunki na murawie”.

Doświadczenie i zaufanie

Dziś firma Emeralld Polska może pochwalić się bezpośrednią współpracą z firmami usługowymi w całej Polsce w zakresie przygotowania i utrzymania nawierzchni trawiastych na boiskach, stadionach oraz polach golfowych.

Zachęcamy do współpracy firmy usługowe i ośrodki sportu oraz zachęcamy do śledzenia relacji z przeprowadzanych działań na kanale YouTube oraz serwisach społecznościowych – Emeralld Polska.

Firma Emeralld jest partnerem serwisu podlaskapilka.pl. To między innymi dzięki wsparciu tej firmy ten serwis funkcjonuje, a kibice, zawodnicy i całe piłkarskie środowisko Podlasia ma dostęp do informacji o lokalnej piłce nożnej.

Dodatkowo firma Emeralld na hasło “podlaska piłka” oferuje bezpłatne badanie gleby na Twoim boisku. Wystarczy skontaktować się z nią!

(+48) 668 070 569

biuro@emeralld.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *