Podlaska Piłka

Wigry

Zapadła decyzja dotycząca meczu Wigier z Górnikiem Polkowice. Goście domagali się walkowera

Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN podjęła decyzję w sprawie meczu 16. kolejki 2. Ligi pomiędzy drużynami Wigier Suwałki a Górnika Polkowice.

2. grudnia o godzinie 18, w ramach 16. kolejki 2. ligi suwalskie Wigry miały przystąpić do meczu z liderującą wtedy drużyną Górnika Polkowice. Z uwagi na duży mróz, który zaskoczył wszystkich w noc przed planowanym terminem spotkania, murawę na Stadionie Miejskim przy #Z26 pokrył lód. Sędzia nie miał żadnych wątpliwości, uznając tym samym, że warunki atmosferyczne uniemożliwiły bezpieczne rozegranie tego meczu.

– Bardzo chcieliśmy dzisiaj grać. Szykowaliśmy się na spotkanie z liderem. Niestety warunki atmosferyczne sprawiły, że choć nasza murawa była bardzo dobrze przygotowana, po prostu była twarda. Z uwagi na bezpieczeństwo zawodników, sędzia spotkania musiał podjąć taką decyzję. – mówił na konferencji szkoleniowiec biało-niebieskich Dawid Szulczek.

Mecz został przełożony na inny termin. Spotkało się to jednak z niezadowoleniem zespołu gości, który na to spotkanie pokonał ponad 700 km. Władze Górnika Polkowice Sp. z o.o. zdecydowały się wystąpić o zwrot kosztów podróży oraz zakwaterowania, a także o walkower. 

Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN postanowiła oddalić protest gości. Tym samym, zobowiązała Departament Rozgrywek Krajowych PZPN do wyznaczenia nowego terminu rozegrania meczu. 

Oznacza to, że mecz z Górnikiem odbędzie się dopiero w 2021 roku i o wyniku spotkania zadecyduje sportowa rywalizacja.

Tekst/zdjęcie: www.wigrysuwalki.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.