Wigry

Górnik Polkowice domaga się walkowera i zwrotu kosztów od Wigier

Górnik Polkowice wydał oficjalny komunikat, w którym informuje, że będzie domagał się poniesienia konsekwencji przez Wigry Suwałki w związku z przełożonym meczem 2. ligi.

Przypomnijmy, mecz miał się odbyć 2 grudnia w Suwałkach. Górnik Polkowice wyjechał w podróż na mecz, dotarł do Suwałk, ale meczu nie rozegrał. Spotkanie nie mogło dojść do skutku, bo sędziowie uznali, że murawa jest zbyt zmrożona i zagraża bezpieczeństwu zawodników.

Od początku nie podobało się to władzom Górnika. Przedstawiciele klubu twierdzili, że Wigry same mogły podjąć decyzję o odwołaniu meczu, wówczas goście uniknęliby długiej i męczącej podróży.

Teraz Górnik domaga się wyciągnięcia konsekwencji od gospodarzy meczu. Władze klubu wydały komunikat w tej sprawie, który przeczytacie poniżej.

W związku z sytuacją, wskutek której mecz o mistrzostwo II ligi piłkarskiej pomiędzy Wigrami Suwałki a Górnikiem Polkowice został odwołany w pierwotnym terminie, informujemy, że Władze Górnika Polkowice Sp. z o.o. z powodu poniesionych strat, w trosce o interes Spółki, wystąpiły do Wigier Suwałki SA o zwrot kosztów podróży oraz zakwaterowania pierwszej drużyny.

W osobnym piśmie Górnik Polkowice Sp. z o.o. skierował do Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego Polskiego Związku Piłki Nożnej wniosek o zweryfikowanie wspomnianych we wstępie zawodów jako walkower na korzyść naszego zespołu. Nasz wniosek determinujemy faktem niedochowania przez organizatora meczu należytej staranności w przygotowaniu płyty boiska.

Wyrażamy nadzieję, że w przyszłości nic nie będzie stało na przeszkodzie, by zespoły Wigier oraz Górnika o ligowe punkty walczyły tylko i wyłącznie na boisku.

KS Górnik Polkowice

Póki co nie doczekaliśmy się odpowiedzi ze strony klubu z Suwałk.

Fot. inwestycje.suwalki.org

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.