Wigry

KontroVARsje z podlaskich boisk #1 – czy Wigrom należał się karny?[FILM]

Dziś po raz pierwszy zajmiemy się sędziowską kontrowersją w ramach nowego cyklu „kontroVARsje” w serwisie podlaskapilka.pl.

Co jakiś czas będziemy przedstawiać Wam sytuacje, budzące kontrowersje, a analizował je będzie sędzia z kilkunastoletnim stażem, wciąż sędziujący mecze na podlaskich boiskach.

Oto pierwsza sytuacja z meczu Wigry II Suwałki – Warmia Grajewo (0:3). Czy zawodnik Wigier był faulowany w polu karnym? Zobaczcie tę sytuację, a później przeczytajcie analizę naszego sędziego.

Źródło: KS Warmia Grajewo kanał na Youtube
https://www.youtube.com/watch?v=_o4xDAsTdDY

ANALIZA SĘDZIEGO:

Analizując klip musimy wziąć pod uwagę:

1. Opis sytuacji

2. Ustawienie sędziego

3. Decyzja z oglądanego klipu na podstawie nagranego video

4. Ostateczna decyzja

Zawodnik Wigier nr 11 wchodzi w pole karne drużyny Warmii, robi zwód w lewą stronę pola karnego. Zawodnik gości poprzez wystawienie prawej nogi powoduje upadek zawodnika gospodarzy w polu karnym i przerywa korzystny atak dla zawodnika nr 11 Wigier.

Sędzia przemieszcza się w kierunku akcji, zbyt biernie, co spowodowało, że miał zły kąt widzenia zdarzenia. Z materiału video widać wyrazie jak zawodnik gości wystawiając prawą nogę nie zagrywa piłki, a jedynie poprzez swoje zachowanie powoduje upadek zawodnika nr 11 Wigier.

Na podstawie klipu prawidłową decyzją jest podyktowanie rzutu karnego, bez kary napomnienia (żółtej kartki), ponieważ zawodnik gości przerywa korzystną akcję w polu karnym z możliwością zagrania piłki. Sędzia powinien podyktować rzut karny bez udzielania napomnienia.

JAKIE JEST TWOJE ZDANIE NA TEMAT TEJ SYTUACJI? NAPISZ KOMENTARZ POD TYM ARTYKUŁEM.

Jeśli macie nagrania z meczów podlaskich lig, które budzą wasze wątpliwości, prześlijcie je na bartekksepka@gmail.com lub przez wiadomość NA FACEBOOKU.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.