3 liga

3.liga – tylko Olimpia z punktami. Słaby weekend podlaskich zespołów (TABELA)

Za nami piłkarki weekend w regionie. Słabo wypadli podlascy trzecioligowcy, zdobywając tylko 3 na 12 możliwych do zdobycia punktów.

Punkty zdobyła tylko Olimpia Zambrów, która w sobotę pokonała u siebie GKS Wikielec 4:1.

Pierwszą bramkę dla Olimpii strzelił Shun Shibata już w drugiej minucie spotkania z rzutu wolnego podyktowanego przed polem karnym. Drugim strzelcem bramki, w 19. minucie spotkania, został Michał Steć. Piłka po strzale zawodnika wpadła „za kołnierz” bramkarza GKS Wikielec Błażeja Cabana. Następnie drużyna gości zdobywa kontaktową bramkę – w 23. minucie Patryk Rosoliński. W drugiej części meczu, Olimpia już w 50. minucie podnosi wynik spotkania. Na listę strzelców po raz kolejny wpisuje się Michał Steć. Wynik spotkania tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego ustala Przemysław Jastrzębski.

Dzisiejsze punkty są dla nas jak tlen, mam nadzieję, że pójdziemy za tym występem w kolejnych meczach, ale twardo stąpamy po ziemi. Sami wpędziliśmy się w te kłopoty, sami musimy z nich wyjść. Dziś wygrał zespół lepszy, mieliśmy wszystko pod kontrolą przez cały mecz” – powiedział po meczu trener Olimpii Tomasz Kulhawik.

Wysokie zwycięstwo okupione zostało aż pięcioma żółtymi kartkami dla zambrowskich zawodników.

Tego samego dnia u siebie poległ KS Wasilków. Zbyt mocny okazał się Ursus Warszawa, który wygrał 2:0.

W niedzielę mocniejszy od rezerw Jagiellonii był RKS Radomsko, który pewnie zdobył 3 punkty, strzelając 3 gole, nie tracąc żadnego. Przegrał także Ruch Wysokie Mazowieckie, także różnicą trzech goli (1:4) z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Poniżej tabela 3.ligi, w której reprezentanci Podlaskiego zajmują miejsca w dolnej części.