Podlaska Piłka

4 liga

Karol Kosiński – najlepszy strzelec czwartych lig w Polsce: „gra sprawia mi frajdę”

Zawodnik Tura Bielsk Podlaski Karol Kosiński to obecnie najlepszy strzelec wszystkich czwartych lig w Polsce. W siedmiu meczach zdobył 13 goli, czyli połowę dorobku bramkowego całej drużyny.

Myślę że powodów tego jest kilka. Po pierwsze, i najważniejsze, trener bardzo dobrze przygotował cały zespół do sezonu i wszyscy są w bardzo dobrej dyspozycji na początku sezonu, co w połączeniu z naszym ofensywnym stylem gry przekłada się dużą liczbę stwarzanych sytuacji. Korzystam z tego” – mówi nam napastnik Tura.

www.playmaker.pro

Karolowi odpowiada również pozycja, jaką zajmuje na boisku. „Pozycja, „10” sprawia, że czuje się komfortowo. Gra sprawia mi dużą frajdę” dodaje.

Zapytany przez nas o cel na ten sezon, Karol Kosiński nie ma wątpliwości. „Moim celem na ten sezon jest wygrywać każdy kolejny mecz, strzelić jak najwięcej bramek i spróbować awansować do 3. ligi. Bycie najlepszym strzelcem 4. lig na ten moment jest bardzo miłym wyróżnieniem. Bardzo bym chciał, aby taki stan rzeczy utrzymał się do końca sezonu„.

Fot. Krzysztof Jankowski

Najbliższą okazję do poprawienia dorobku bramkowego zawodnik Tura będzie miał w sobotę. O 17:00 Tur podejmie Spartę Augustów, czyli trzecią drużynę, jeśli chodzi o liczbę straconych bramek. Defensywa Sparty ma więc się kogo obawiać.

Fot. Krzysztof Jankowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.