Okręgówka

Bocian przegrywa walkowerem z Unią. Kontrowersyjna sytuacja

W pierwszej kolejce klasy okręgowej Bocian Boćki wygrał na boisku z Unią Ciechanowiec 1:0. Mecz zweryfikowano jednak jako walkower na korzyść Unii. Z decyzją nie zgadzają się działacze i zawodnicy klubu z Bociek.

Walkower przyznano w związku ze złamaniem przepisu, polegającego na konieczności przebywania na boisku dwóch młodzieżowców. W meczu Unii z Bocianem doszło do dość nietypowego zdarzenia, budzącego kontrowersje.

Pod koniec meczu kontuzji doznał jeden z młodzieżowców Bociana. W związku z tym trener zdecydował o przeprowadzeniu podwójnej zmiany. W miejsce kontuzjowanego zawodnika miał wejść inny (niemłodzieżowiec), a w drugiej zmianie na boisku miał się pojawić młodzieżowiec. Działacze z Bociek twierdzą, że poinformowali o tym sędziego, dostarczyli także dwie kartki, zgłaszające zmianę. Sędzia jednak miał zezwolić, zdaniem klubu z Bociek, na przeprowadzenie tylko pierwszej, w związku z czym w drużynie Bociana przez jakiś czas przebywał na boisku tylko jeden młodzieżowiec, co było złamaniem regulaminu.

Innego zdania są jednak sędziowie, którzy kategorycznie zaprzeczają, jakoby otrzymali zgłoszenie o chęci przeprowadzenia podwójnej zmiany. Twierdzą, że zgłoszono na kartce tylko jedną zmianę, którą pozwolili przeprowadzić. Zdaniem arbitrów, przy linii bocznej gotowy do zmiany był tylko jeden zawodnik, drugi nie szykował się wcale do wejścia na boisko.

Klasyczna sytuacja słowo przeciwko słowu. Ocenę sytuacji, jak zwykle, pozostawiamy Wam. W każdym razie Podlaski ZPN przychylił się do decyzji sędziów i mecz zweryfikował na niekorzyść Bociana.

Napisz w komentarzu, co sądzisz o tej sytuacji.

Fot. facebook.com/KPBocian

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *