Folklor podlaskich boisk

TOP 10 stadionów w Podlaskiem [RANKING SUBIEKTYWNY]

Coraz więcej stadionów w Podlaskiem zmienia się na lepsze. Wyremontowano stadion w Mielniku, zbudowano w Hajnówce. Wcześniej nowy wygląd zyskał obiekt w Czyżewie.

W związku z tym postanowiłem stworzyć subiektywny ranking najładniejszych stadionów w województwie. Zachęcam Was, żebyście napisali w komentarzu na tej stronie swój ranking!

Miejsce 10. Juchnowiec i Czeremcha. Nie mogłem się zdecydować, więc postanowiłem nie krzywdzić żadnego obiektu. Stadion w Czeremsze po niedawnym remoncie nie stracił na uroku, a zyskał na funkcjonalności, stadion w Juchnowcu zawsze był bardzo zadbany i wyróżniał się znakoimtą płytą boiska oraz dobrym oświetleniem.

fot. facebook.com/KolejarzCzeremcha
fot. facebook.com/PasjaKleosin

Miejsce 9. Tykocin. Malowniczo położona miejscowość i piękny, jak na tak niewielkie miasteczko, stadion. Z bieżnią lekkoatletyczną, z zadaszeniem, z wysoko położonymi trybunami, które dają komfort oglądania meczów.

fot. poranny.pl

Miejsce 8. Czyżew. Nowy obiekt, stąd obecność w rankingu. Z oświetleniem, zadaszonymi, choć niewielkimi, trybunami. Rozbudowane zaplecze sprawia, że obiekt jest zupełnie inny niż stary, ciasny poprzednik.

fot. radio.bialystok.pl

Miejsce 7. Grajewo. Stadion w Grajewie ma dość dużą pojemność (1740 krzesełek), jest częściowo zadaszony. Dlaczego jest tak nisko w rankingu? Głównie chodzi o jego wiek. Nie jest to już nowy stadion, a jeśli zobaczycie, które stadiony zajęły wyższe miejsca, sami odpowiecie na pytanie, czy obiekt w Grajewie jest ładniejszy od któregoś z nich.

fot. wikipedia.com

Miejsce 6. Wysokie Mazowieckie. W pełni zadaszony obiekt, na którym przyjemnie ogląda się mecze. Właściwie niewiele różni go od obiektu w Grajewie, ale jest nieco nowszy i posiada pełnowymiarowe boisko boczne zaraz obok glównej płyty.

fot. ruchwysmaz.pl

Miejsce 5. Zambrów. Stadiony z miejsc 5-2 są do siebie bardzo podobne, różnią się wyglądem, pojemnością i kilkoma innymi szczegółami (np. konstrukcją trybun). Obiekt w Zambrowie jest ładny, prosty i funkcjonalny, posiada także bieżnię lekkoatletyczną. Obok głównej płyty znajduje się boczne, pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią.

fot. stadiony.net

Miejsce 4. Hajnówka. Najnowszy ze wszystkich obiektów. Ukończono jego budowę w czerwcu tego roku. Różni go od innych obiektów z TOP 5 rodzaj konstrukcji trybun – w Hajnówce jest to blaszana konstrukcja, w pełni kryta. Obiekt posiada trybuny po dwóch stronach boiska, co jest jego zaletą.

facebook.com/KSPuszczaHajnówka

Miejsce 3. Suwałki. Obiekt przeszedł gruntowną modernizację w latach 2010-2011. Dwupoziome trybuny wyróżniają ten obiekt. Krzesełka znajdują się po dwóch stronach boiska, w sumie jest ich ponad 3000. Obiekt zdecydowanie na miarę 1. ligi, w której, niestety, nie zobaczymy w nadchodzącym sezonie, suwalskich Wigier.

fot. Wikipedia.com

Miejsce 2. Łomża. Podobny do suwalskiego obiektu, ale ma tylko jeden poziom trybun. Mnie jednak bardziej przekonuje ich wygląd, szczególnie trybuny zadaszonej. Zadaszenie w formie łuków, do tego przeszklony budynek na środku robią (na mnie) nieco większe wrażenie niż obiekt w Suwałkach. Do tego posiada ponad 3400 krzesełek.

fot. MOSiR Łomża

Miejsce 1. Białystok. Komentarz jest zbędny. To inna liga, a nawet inna konkurencja. Jeden z ładniejszych obiektów w Polsce.

fot. stadion.bialystok.pl

W poczekalni umieszczam: stadion w Szepietowie, stadion w Mielniku, stadion w Siemiatyczach, stadion w Bielsku Podlaskim, stadion w Kolnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *