Podlaska Piłka

4 liga

Trener chce nowego stadionu – czy przekona władze miasta?

Opiekun Tura Bielsk Podlaski, jednocześnie bielski radny Paweł Bierżyn złożył wniosek o podjęcie przez samorząd starań w sprawie modernizacji infrastruktury sportowej w mieście.

Dokładnie chodzi o „podjęcie starań przez Miasto Bielsk Podlaski o otrzymanie dofinansowania z Ministerstwa Sportu na budowę lub przebudowę lub remont obiektów sportowych MOSiR w Bielsku Podlaskim”.

PRZECZYTAJ, JAK POWSTAJĄ NOWE STADIONY W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM!

Jak wyjaśniają przedstawiciele zarządu Tura, 10 lat temu było już wszystko, co potrzebne do budowy nowego obiektu – powstała dokumentacja, projekty, wydano pozwolenie na budowę ale… budowa nie ruszyła. Według lokalnych polityków, projekt był przeszacowany, a kompleks sportowy miał kosztować aż 75 milionów złotych, na co nie było stać miasta. – Budowa stadionu to temat sprzed lat. Ktoś popadł w megalomanię planując taką inwestycję – ocenia Jarosław Borowski. – Zajmowanie się projektem droższym, niż roczny budżet miasta, to robienie krzywdy mieszkańcom. To po prostu była przesada. Nie mamy gazociągu, ani kopalni uranu, żeby finansować takie wydatkimówił w 2014 roku Jarosław Borawski, pełniący wówczas funkcję burmistrza. Cały kompleks miał wyglądać imponująco (zobacz zdjęcie poniżej).

Źródło: Kurier Poranny

Teraz ten temat powraca dzięki inicjatywie Pawła Bierżyna. Szansą na realizację pomysłu ma być program Ministerstwa Sportu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2020”.

 -Pojawia się szansa otrzymania dofinansowania i doprowadzenia MOSiR do teraźniejszych standardów. Skorzystają na tym piłkarze, grupy młodzieżowe, kibice, mieszkańcy miasta. We wniosku zachęcamy władze Miasta do podjęcia inicjatywy w ramach ministerialnego programu. Wiadomo, że od startu w programie do zdobycia funduszy daleka droga, ale wierzymy w dobrą wolę i aktywność miejskich włodarzymówią działacze Tura Bielsk Podlaski.

Źródło: facebook Tura Bielsk Podlaski

KTO AWANSUJE DO 4. LIGI? ZAGŁOSUJ W ANKIECIE NA STRONIE GŁÓWNEJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.