Podlaska Piłka

Futsal

2 liga futsalu: liderzy w Suwałkach i Białymstoku

Trwają rozgrywki 2. ligi futsalu. Największe szanse na awans ze swoich grup mają Futbalo Białystok i Browar Północny Futsal Team Suwałki.

Jedynym zespołem bez porażki w rozgrywkach jest Futbalo Białystok, czyli zespół, który reprezentuje podlaskie w Pucharze Polski. Futbalo wygrał 4 mecze, jeden zremisował i otwiera ligową tabelę grupy drugiej.

Lider w najbliższym czasie może być jeszcze silniejszy, bo do zespołu dołączy znany w regionie bramkarz Norbert Jędruczek, reprezentant Polski. Prawdopodobnie będzie mógł zadebiutować w oficjalnym meczu, z przyczyn formalnych, dopiero w lutym. O drugie, premiowane awansem miejsce, walczą LZS Choroszcz i Żubr Drohiczyn. Poniżej tabela grupy drugiej.

W tabeli kolejno: miejsce, drużyna, mecze, punkty, zwycięstwa, remisy, porażki, bilans bramek.

1FUTBALO BIAŁYSTOK51341046:13
2LZS CHOROSZCZ61341163:29
3ŻUBR DROHICZYN4620220:24
4Urząd Miejski Krynki4310320:40
5GREY GOOSE BIAŁYSTOK5000518:61

Liderem drugiej grupy jest Browar Północny Futsal Team Suwałki. Ekipa, która swoje mecze rozgrywa na nowej suwalskiej hali, mieszczącej prawie 2,5 tys. widzów, w ostatnim swoim meczu pokonała Helios Białystok 7:0.

Lider stracił punkty w jednym meczu – remisując z MOSiRem Futsal Grajewo 2:2. To właśnie grajewianie są na drugim miejscu w tabeli z dużymi szansami na wyjście z grupy.

Tabelę grupy pierwszej zamyka młody zespół Bonito Białystok.

Z każdej grupy awansują po dwie najlepsze drużyny, które zagrają że sobą w play-offach, w których wyłoniony zostanie zwycięzca ligi.

OD AUTORA:

DŁUGO SZUKAŁEM TABEL LIGOWYCH I WYNIKÓW GRUPY PIERWSZEJ. WRESZCIE, PO APELU OPUBLIKOWANYM NA FACEBOOKU NAPISAŁ DO NAS KUBA, KTÓRY PODESŁAŁ SAMODZIELNIE PRZYGOTOWANE TABELI. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY W IMIENIU WSZYSTKICH KLUBÓW I ZAINTERESOWANYCH ROZGRYWKAMI!

MASZ ZDANIE NA TEN TEMAT? NAPISZ JE W KOMENTARZU!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.