A klasa

Zeszli z boiska, bo nie podobała im się decyzja sędziego

Do nietypowego zdarzenia doszło w trakcie meczu podlaskiej A klasy, rozegranego w niedzielę na boisku w Koszelach, pomiędzy GKP Orla a Cresovią II Siemiatycze. Goście postanowili zejść z boiska przed zakończeniem meczu…

Do tej niecodziennej sytuacji doszło w 71. minucie. Najpierw jeden z zawodników gości, który miał już żółtą kartkę na koncie, sfaulował przeciwnika. Sędzia odgwizdał przewinienie, ale z tą decyzją piłkarz się nie zgodził. W geście niezadowolenia wyrzucił więc piłkę za ogrodzenie boiska. Otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Chwilę później inny zawodnik Cresovii II również niezadowolony z orzeczeń arbitra, dał upust swoim emocjom, ironicznie klaszcząc przed twarzą sędziego. Słusznie więc sędzia wyciągnął żółtą kartkę, a że była to druga kartka dla tego zawodnika, on także zobaczył “czerwo”.

Jednak wtedy szkoleniowiec gości ks. Jarosław, kazał zejść z boiska swoim podopiecznym.  Ci bez zastanowienia to uczynili. W związku z tym arbiter zakończył mecz i opisał zdarzenie w protokole, którego, jak się dowiedzieliśmy, nie podpisali przyjezdni z Siemiatycz.

Rozmawialiśmy z sędzią tego meczu. Twierdził z przekonaniem, że nie było innej możliwości jak pokazanie zawodnikom drugich żółtych kartek. Takich zachowań, jak twierdzi, nie można puszczać płazem i na nie nie reagować.

Wszystko wskazuje na to, że Podlaski Związek Piłki Nożnej przyzna walkower na korzyść GKP Orla, ale wciąż czekamy na oficjalną decyzję związku.

Co o tym myślisz? Komentuj pod tekstem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *